Yoğun kadınların rehberi: 10 dakikalık saç modelleri

Pantene desteğiyle hazırlanmıştır.
yogun-kadinlarin-rehberi-10-dakikalk-sac-modelleri-1-size-detail
0
slideshow-image

1) Havalı at kuyruğu - 10 dakika 

Sıkıcı mı buluyorsunuz? Ünlüleri bile sıklıkla basit ama havalı bir saç kuyruğuyla görebilirsiniz. Tabii şık bir saç kuyruğu yapmanın da bazı hileleri var. Öncelikle yoğun bir saç kremi kullanın. Pantene Onarım ve Bakım Saç Kremi gibi. Kuruttuktan sonra saçları ön taraf ve arka taraf olmak üzere ikiye ayırın. Arkadaki saçları yukarıdan toplayın. Ön tarafta kalan saçları şekillendirici sprey kullanarak başka bir tokayla alttaki saç ile birleştirin.

slideshow-image

2) Örgü saç - 5 dakika 

Örgü yoğun kadınlar için harika bir saç. Hem pratik hem de şık. Saçınızı ikiye ayırın ve bir tarafı kulağınızın arkasından örün, her seferinde her bir parçaya biraz daha saç ekleyerek baş kısmından arkaya doğru taç şeklinde örün. Ayırdığınız diğer parçayı da aynı şekilde örerek arkada birleştirin.

slideshow-image

3) Basit yan topuz - 2 dakika 

Giyinmek için dakikadan daha az bir vaktiniz var. Bu basit yan topuz tam aradığınız çözüm. Bu saçın güzelliği hem dağınık hem de zarif iki türlü de yapılabilmesi. Başınızın tepe kısmından bir tutam saç alın. Saç köklerine krepe yaparak biraz kabartın ve saçınızın kalan kısmıyla birleştirerek tek taraflı alçak bir topuz yapın. Yarattığınız hacmi bozmamaya çalışın. Dağınık görünüm vermek için yanlardan birkaç tutam perçem çıkarabilirsiniz.

slideshow-image

4) Üçlü örgü topuz - 10 dakika 

Bu etkileyici üçlü örgü topuz, işten sonra arkadaşlarınızla buluşmaya gitmek için ideal. Saçınızın üst kısmını yukarıdan toplayın. Örüp başka bir tokayla tutturun. Kalan kısmı dikey olarak ikiye bölün ve örün. Alttaki örgüleri yukarıdaki örgü etrafına sarın ve tel tokalarla tutturun. 

slideshow-image

5) Tepe topuzu - 2 dakika 

Her annenin repertuarında bulunması gereken bir topuz. Uzun ya da orta uzunluktaki saçlar için ideal. Saçınızı tarayıp at kuyruğu yapın. At kuyruğunu kendi etrafında döndürerek tel tokalarla topuzunuzu tamamlayın. Dağınık bir görünüm vermek için kalemle ; aralardan saçları gevşetebilirsiniz.

Daha fazla saç modeli önerisi için diğer makalelerimize göz atın. 

0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı