Yeni yıl, yeni saçlar

Güzellik
24/10/2018
2014, saçlarınız için de yepyeni bir yıl olsun istiyorsunuz değil mi? Uzaklara bakmanıza gerek yok. İşte size ünlü saç tasarımcılarının yeni yıl önerileri…

Soru: Kış aylarında saçlarım kuruyor ve bu yüzden şekillendirmek de zorlaşıyor. Ayrıca ısıya dayalı saç şekillendirme araçları daha da büyük zarar veriyor. Saçlarımı canlandırıp şekillendirmek için ne yapmam gerekiyor? L. Wall

Cevap: Pantene elçisi saç tasarımcısı Sam McKnight der ki: "Kışın verdiği zararı gidermek için ısıya dayalı saç şekillendirme araçlarını gerekmedikçe kullanmamanızı öneririm. Böylece saçlarınızı önemli ölçüde korumuş olursunuz. Ayrıca elektriklenmeye neden olabilecek yünlü berelerden de kaçının. Bununla birlikte, yine de saç kurutma makinesi türünden şekillendirme araçları kullanmanız gerektiği zaman, saçlarınızı koruyan ürünler kullanın. Benim tavsiyem Pantene Pro-V Anında Onarıcı Saç Bakım Spreyi.(BOIM onayı)"

Soru: Uzun ve düz saçlarım var. Şekillendirmeyi seviyorum, ama çabucak bozuluyor. Sizce ne tür bir tarak kullanmalıyım? C. Mahoney

Cevap: Pantene elçisi saç tasarımcısı Sam McKnight der ki: "Genel kullanım için düz dişli bir tarağı öneririm, kopma ve dökülmeleri en aza indirmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca şekillendirmek için Anti-Static fırçalarideal olacaktır."

Soru: Saçlarımı uzatmak istiyorum ama sonsuza kadar uğraşsam da olmayacak gibi görünüyor. Ne yapmalıyım? A. Hodgen

Cevap: Ünlülerin saç tasarımcısı ve renk danışmanı Jonathan Long der ki: "Saçlarınızı yıkadıktan sonra kuruturken havluyla çok fazla oğuşturmayın, çünkü bu ıslak oldukları için iyice hassaslaşan saçlarınıza zarar verecektir. Saçlarınız ıslakken mümkün olduğu kadar nazik ve yavaş hareketlerle kurutmaya çalışın. Sert hareketler saçlarınızı zayıflatır ve dökülmelerine neden olur. Ayrıca düzenli olarak kuaföre giderek uçlarını aldırmak da işe yarayacaktır."

Soru: Saçlarım asla parlamıyor. Yıkadıktan sonra kendi hallerine bırakıp kurumalarını bekleyecek vaktim olmuyor, bu yüzden saç kurutma makinesi kullanmak zorunda kalıyorum. Yoğun çalışma koşulları ve bu kadar az zamanda daha parlak ve sağlıklı saçlara sahip olmak için ne yapmalıyım? C. Hogan.

Cevap: Pantene Pro-V Bilimsel Araştırmalar Birimi Başkanı Frauke Neuser der ki: "Kullanacağınız ürünlerin özellikle saç tellerinizin yumuşaklığını, esnekliğini ve parlaklığını artıracak nitelikte olmasına özen gösterin. Bakım için kullanılan vitamin ve minerallerden yana zengin ürünlerle saçlarınızı nemlendirin. Şampuanın yanı sıra şekillendirici ve yoğun bakım sağlayan ürünler kullanın. Bu türden ürünleri Pantene Pro-V Nem Terapisi bulabilirsiniz. Bu şekilde saçlarınızı kısa sürede arzu ettiğiniz parlaklığa ve sağlıklı görünüme kavuşturabilirsiniz."

Soru: Saçlarım sürekli dökülüyor. Saçlarıma şekil vermek için kullandığım yöntemin buna sebep olmasından şüpheleniyorum. Ne yapmalıyım?

Cevap: Ünlülerin saç tasarımcısı ve Pantene Pro-V Küresel Elçisi Danilo der ki: "Saçlarınızın temizliği için şampuanların yanı sıra şekillendiricilerden yararlanın. Özellikle ince telli saçlar için tasarlanan ürünleri kullanın. Pantene Pro-V'nin sizin saç tipiniz için geliştirdiği ürün, dökülme ve kopmaları en aza indirgeyecektir. Şekillendirici ise saçlarınıza ipeksi bir görünüm kazandıracak ve dolgunluğunu kaybetmesine engel olacaktır. Saçlarınıza karşı hassas davranmalı, agresif şekillendirme tekniklerinden uzak durmalısınız. Çünkü bu şekilde onları incitirsiniz. Bunun yerine saçlarınızı mümkün oldukça kendi hallerinde kurumaya bırakın, ısıya dayalı şekillendirme tekniklerinden uzak durun. Vakit bulamadığınızda ise saçlarınızı kurutmadan önce koruyucu kullanın. Pantene Pro-V Anında Kırık Saç Uçlarını Onarıcı Saç Bakım Serumu saçlarınızın bakımına yardımcı olacak, kırılıp dökülmelerini engelleyecektir.