Oval yüzler için çarpıcı saç modelleri

Oval yüzler için çarpıcı saç modelleri

Yüzünüz biraz uzun mu görünüyor? Saçlarınızı sağa ya da sola farklı bir açıyla atmanız bile yüz biçiminizin daha iyi görünmesini sağlayabiliyor. Yüzünüz ovalse, bu saç modelleri tam size göre! Devamını okuyun...


Omuz hizasında dalgalar

Omuz hizasındaki dalgalar, elmacık kemiklerini açığa çıkararak, oval yüzleri uzatmaz, aksine yuvarlak bir görünüm kazandırır. İnce telli saçlar için bu modelde hacim verici ürünleri deneyin.

Dalgalı kahküller

Oval yüzlerde kahkül çok iyi bir fikir olmakla birlikte, dümdüz ve kaş hizasını geçmemesine özen gösterilmeli. Kahküllere vereceğiniz dalgalar, yüzün uzunluğunu dengeleyecek ve gözleri belirgin hale getirecektir.

Uzun, kat verilmiş dalgalar

Eğer aşırı gür ve kontrol edemediğiniz kadar kalın telli saçlarınız varsa ve uzun kullanmak istiyorsanız en iyisi kat verilmiş bir kesim. Aksi takdirde bu model hem yüzünüzü uzatır hem de saçlarınız sizi ağır gelir.

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Bohem dalgalar

İki tarafa aldığınız saçlarınızda dalgalarınız kulak hizasından sonra başlasın. Tepedeki saçlarınızı hafif kabartırsanız, yüzünüzün uzunluğunu dengelemiş olursunuz.


Yandan ayırın, yana atın!

Dümdüz, upuzun saçlarınız ve oval yüzünüz varsa, en kolay saç modeli saçınızı ortadan değil, yandan ayırarak, bir tarafı omzunuz üzerinden yana almak. Böylece asimetri ile yüzünüze daha yumuşak ve yuvarlak bir görünüm kazandırabilirsiniz.


Perde etkisi

Odağı yüzünüzden saçınıza çevirmenin basit bir yolu da, ortadan ayırarak yanak hizasına denk gelen kısımlara dalga ve biraz da renk attırmak. Böylece yüzünüzü saçınızdan bir çerçeveye alarak, şeklini yumuşatmış olursunuz.

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın