Yağlı saçlarla başa çıkmak için 5 ipucu

Güzellik
6/11/2018
Saçınız ister doğal olarak isterse her gün yıkamaya vaktiniz olmadığı için yağlı olsun, evde ya da iş yerinde uygulayabileceğiniz yöntemlerimizle kendinizi hep tazelenmiş hissedin!

Saç yağlanmasının sebeplerini bilin

Eğer saçınız yağlıysa genetik sebeplerden olabilir. Anne ve babanızını saçlarına bakın. Bunun dışında çok fazla saçla oynamak, taramak, ellemek de saçı yağlandırır. Bazı insanlar da yazın daha fazla sebum üretir ve bu da saçın sıcak havada daha çok yağlanmasına sebep olabilir. Sizin saçınız neden yağlanıyor?

Saçlarınızı düzenli olarak yıkamanız önemli ama haftada üç kez yıkamanın normalde yeterli olması gerekir. Her gün yıkamak saçtaki doğal yağlardan arınmasına ve daha ilk günden sebum salgısını arttırarak yağlı görünmesine sebep olur. Yağlı saçlar için tasarlanmış Head & Shoulders Limon Ferahlığıyla saçınızı yağdan arındırabilirsiniz. Saç diplerine aşırı şampuan uygulamamaya dikkat edin.

1. İpek bir eşarp alın

Saçlarınızı taradıktan sonra aşağıdan bir at kuyruğu yapın ve ipek eşarbınızla saçınızın altından bağlayın. Hiç çaba sark etmeden harika görüneceksiniz.

2. Tek ihtiyacınız olan fırça ve saç tokası

Saçınızın üst kısımlarını tarayın ve üst kısımdaki saçı kendi etrafında sararak tepede topuz yapın. İşte oldu. Hem yağlı kısımlar görünmüyor hem de modaya uygun bir saç stiliniz var artık!

3. Kuru şampuanla arkadaş olun

Kuru şampuanlar içeriklerinde bulunan nişasta sayesinde saçtaki ekstra yağı emerler. Ayrıca çok çabuk bir şekilde saçtaki yağlı görünümü yok ederler. Saçlarınızı ellerinizle tarayarak köklerine kuru şampuan uygulayın. Dağınık görünüm için tel tokalarla şekil verebilirsiniz.

4. Kız çocuğu örgüsü

Saçınızı yıkamaya vaktiniz olmadığında yapabileceğiniz bir başka saç modeli de bu  harika saç örgüsü. Saçınızı ikiye ayırın ve örün. Sonra örgüleri biraz genişleterek dolgun bir görünüm kazandırın. Örgüleri saçınızın tepesinde birleştirerek tel tokayla tutturun. Eliniz bir kere alışınca yapması sizin için son derece kolay olacak.


Sizin yağlı saçlarla başa çıkma sırrınız ne?