Peter Lux ile söyleşi

Güzellik
10/12/2018
Uzmanlarla soru ve cevap: Head & Shoulders yaratıcı güzellik direktörü Peter Lux ile söyleşi

Soru: Sürekli kadınların saçlarıyla çalışıyorsunuz. Sizce saçların nasıl koktuğu ne derece önemli?

Cevap: Kesinlikle çok önemli. Biriyle ilk kez karşılaştığınızda dikkatinizi çeken en önemli şeylerden biri kokudur. Güzel kokan saçlar etrafınızda ferah, temiz ve özgüvenli bir izlenim bırakmanızı sağlar. Birlikte çalıştığım insanlar, genellikle kırmızı halı üzerinde poz veren modeller ve ünlüler. Onlar için özgüven çok önemli. Güzel kokan, iyi görünen saçlarla kendilerini kamera karşısında daha mutlu ve güvenli hissediyor ve bu şekilde işlerini daha iyi yapıyorlar.

Soru: Tüm şampuanlar bir dereceye kadar iyi kokar. Head & Shoulders Elma Ferahlığı serisinde kullanılan koku püskürtme teknolojisinin ayırıcı özelliği nedir?

Cevap: Haklısınız, bütün şampuanlar bir dereceye kadar iyi kokar, ama genellikle iyi kokan bir şampuanla kepeğe karşı mücadelemizde bize destek olacak bir şampuan arasında seçim yapmak zorunda kalırız. Pek çoğumuz kepek karşıtı şampuanların, diğer kozmetik şampuanlar kadar iyi kokmayacağı fikrine alışmış durumdayız ama bu doğru değil. Head & Shoulders'ın koku püskürtme teknolojisi sayesinde ürettiği Elma Ferahlığı serisi hem kepekle mücadele etmenizi, hem de saçlarınızın güzel kokmasını sağlıyor. Bu tam olarak normal televizyondan HD televizyona geçmek gibi. Size şaşırtıcı güzellikte bir koku, halet-i ruhiyenizi yükselten bir duş deneyimi yaşatıyor. Üstelik o koku saçlarınızda alabildiğine uzun süre kalıyor.

Soru: Saçlar kurutulduktan ve şekillendikten sonraki görünüm, his ve kokuyu belirleyen etkenler nelerdir?

Cevap: Yeni Head & Shoulders Elma Ferahlığı saç ve saç derisi için etkileyici bakım avantajlarına sahip. Bir yandan kepeğe karşı yüzde yüz etkili bir şampuan sayesinde sağlıklı bir saç derisine, diğer yandan rahatça şekillenen ve güzel kokan saçlara sahip olmanıza olanak tanıyor. Dahası, bu şampuanın ardında bıraktığı koku sahiden uzun süre etkili oluyor.

Soru: Güzel kokan, cezbedici saçlar için en uygun gördüğünüz saç modelleri hangileri?

Cevap: Güzel mi güzel kokan saçlarınızı, olabilecek en iyi şekilde görünmesini sağlayacak modeller mi arıyorsunuz? O zaman daha hareketli modeller tercih etmelisiniz. Son zamanlarda iyice anladım ki, saçlarınızın güzel kokması, etrafta ilgi çekmeniz ve iyi bir izlenim bırakmanız için çok önemli. Bu da fön çekme şeklinizle çok yakından ilgili. Profesyonel bir fön, saçlarınızın başınızın ve yüzünüzün etrafında hareketli oyunlar oynamasını sağlar. Bu konuda daha fazla bilgi almak istiyorsanız Head & Shoulders'ın Facebook sayfasında yayınlanan yazılara göz atmak isteyebilirsiniz.

NEMLENDİRMEK

Head & Shoulders Nemlendirici Koleksiyon size neler mi vaad ediyor?

Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım Koleksiyon her şeyden önce saçlarınızın ihtiyaç duyduğu yoğun neme sahip olmasını sağlar. Çünkü bu koleksiyondaki ürünler hem saç hem de saç derisini nemlendirir. Bir yandan saç derisindeki nem bariyerini sağaltırken, diğer yandan nem dengesini sağlayarak saçlarınızın dökülmesini önler ve sağlıklı görünmelerini garanti ederler.

Saçların iyi nemlendirildiğini nasıl anlarız? Görünümde herhangi bir fark hissedilir mi?

Evet, kesinlikle. Kuru saçları kontrol etmek ve şekillendirmek zordur. Dolayısıyla bir tasarımcı olarak kuru saçlar hayatımı zorlaştırır. Ayrıca kuru saçlar çabuk kırılıp döküldüğünden sağlıksız görünür. Nemlendirilmiş saçlar ise sağlıklı ve güçlü görünür, şekillendirmek de daha kolaydır.

İyi nemlendirilmiş saçlar için en iyi saç modelleri hangileridir?

Tüm modeller! Sağlıklı görünen ve iyi nemlendirilmiş saçlar, tüm saç modellerini çok iyi gösterir. İster dinamik ve hareketli modeller, ister kıvırcık bukleler, nemli bir saç her durumda çok iyi görünecektir. Son zamanlarda sağlıklı saçlarda en iyi durduğunu düşündüğüm saç modeli ise 40'ların dalgaları. Klasik güzelliğin timsali dalgalar, bütün tarzlara yakışıyor.

Saç derisi ve saçlar neden kurur?

Saç ve saç derisi pek çok sebeple kuruyabilir, ama ister farkında olun ister olmayın, kepek saç derisinin kuruduğuna ve zarar gördüğüne dair kesin bir işarettir. Eğer sebebi doğru teşhis etmezseniz, kuru saçların neden olduğu kısır bir döngünün ortasında bulursunuz kendinizi. Head & Shoulders'ın Ekstra Nemlendirici Bakım Koleksiyon'unu deneyin. Bu ürünler yoğun nemlendiricili içerikleriyle hem saçlarınızı hem de saç derinizi gözetirler. Bu şekilde problem kökünden çözülmüş olur. Sonuç göz alıcı güzellikte, sağlıklı saçlar.

Bu koleksiyonun yararları geçici nitelikte mi?

Hayır. İçerikteki badem yağı ve bakıma yönelik etkenler, saç ve saç derisinin iyice nemlenmesini ve saçların kolayca şekillenmesinin yanı sıra dış faktörlerin zararından da korunmasını sağlarlar. Dolayısıyla elde edeceğiniz sonuç son derece uzun solukludur.

Head & Shoulders'ın Ekstra Nemlendirici Saç ve Saç Derisi Bakım Maskesi'nin yararları nelerdir?

Nemlendiricili Bakım Koleksiyonu içindeki Ekstra Nemlendirici Saç ve Saç Derisi Bakım Maskesi özellikle şampuan ve saç kremi ile birlikte kullanılmak üzere geliştirildi. Aslına bakılırsa bu ürün, saçlara ve saç derisine eş zamanlı uygulanması gereken bütüncül bir bakım rejiminin üçüncü ve tamamlayıcı öğesi olarak da görülebilir. Tavsiyem şudur: Maskeyi parmak uçlarınızla yumuşakça saç derinize uygulayın. Ardından 3 dakika boyunca durulayın. Saçlarınızın bir anda nasıl da nefes alıp yumuşadıklarını göreceksiniz.

SAÇ DÖKÜLMESİNE KARŞI

 İnce saçlı olmanın dezavantajlarını yaşayan insanlara neler önerirsiniz?

İnce telli saçlar için en uygunu kısa kesimlerdir. Bu şekilde hem güzel ve modaya uygun görünür, hem de saçlarınızı koruyabilirsiniz. Alternatif olarak saçlarınızı yandan ayırabilir, bu şekilde daha çok saçınız olduğu yönünde bir göz aldanması yaratabilirsiniz. Elbette bunun için kepeklerden kurtulmuş olmanız gerekir. İnce telli saçlar için önerim Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı yelpazesindeki ürünleri kullanmalarıdır.

Dolgun saçlar daha genç görünmenizi sağlarlar: Bir tasarımcı olarak bu düşünceye katılır mısınız?

Dolgun ve kalın telli saçlar bir kadının daha genç görünmesini sağlayabilir, ancak aynı şekilde düzenli kesilen saçlar ve iyi bir makyaj da görünümünüzü gençleştirecektir. Tarzınız ne olursa olsun, daha kalın saçlar size daha geniş bir oyun sahası sunar. Özellikle de omuzlara kadar uzayan saçlarla dilediğiniz her yerde arzu ettiğiniz her şekilde arz-ı endam edebilirsiniz.

Head & Shoulders'ın kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı koleksiyon ürünleriyle sunduğu faydalar kalıcı mı?

Eğer düzenli olarak kullanıyorsanız, saçlarınızın onarıldığını ve ihtiyaçları olan bakıma kavuştuklarını göreceksiniz. Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı koleksiyon yelpazesindeki ürünler, kadınlara fazlaca vakit harcamaksızın saçlarının ihtiyaç duyduğu tüm bakımı yapabilme olanağı sağlıyor. Bu bakımın da mümkün olduğu kadar düzenli yapılması gerekiyor. Kendine özgü formülü ve şimdi bir de koku püskürtme teknolojisiyle bu yelpazedeki ürünler hem saç hem de saç derisine bakım ve koruma sağlıyor. Bu yelpazedeki ürünler Head & Shoulders şampuanları içinde en zengin içeriğe sahip olanlar diyebilirim.

Saçları olduğundan daha dolgun göstermek için hangi modelleri önerirsiniz?

Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı koleksiyon yelpazesindeki ürünlerle saçlarınıza daha çok güvenecek, dolayısıyla daha çok tasarım alternatifine sahip olacaksınız. Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı koleksiyon, hızlıca etkisini göstererek sizi bu konuda destekleyecektir. İlk aklıma gelen saç modelleri ise yandan ayrılan ya da baş etrafında haleler oluşturarak uygulayabileceğiniz modeller. Bu modeller Head & Shoulders'ın size sunduğu acil durum desteği ile birleştiğinde güzelliğinizi tamamlayacaktır.

Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı koleksiyon, saçlarımı kapatıp yağlı gibi görünmelerine neden olabilir mi?

Elbette hayır. Saçlarınızı yıkadıktan sonra, kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı saç maskesi'ni uygulayıp 5 dakika bekleyin. Sonra durulayıp, havluyla fazla suyu alın ve fön makinesiyle -ortalama bir ısıda- kurutun. Yağ ve kir, saçlarınızı ruhsuz ve hareketsiz gösterecektir. Bu da saçlarınızın daha zayıf bir görüneceği anlamına gelir. Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Şampuanı'nı düzenli kullanarak saç derinizi kepekten koruyabilir; daha temiz ve güzel saçlara sahip olabilirsiniz.

Saçlarımın daha güzel görünmesi ve saç derimin sağlıklı olması için bu ürünü hangi sıklıkta kullanmalıyım?

Bu ürünleri günlük saç yıkama ritüelinize dahil etmenizi öneririm. Önce kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Şampuanı uygulayın. Bu şampuan ZPT teknolojisi içerir ve bu sayede saçlarınızın kepeklenmesini engeller. Ardından kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Saç Kremi'ni ve maskesini uygulayın. Bu ürünler de saç derinizin ve saçlarınızın ihtiyaç duyduğu ilave bakımı temin ederek daha esnek ve bakımlı görünmelerini sağlayacak.