Uzmanlarla soru ve cevaplar: Head & Shoulders bilim ekibi lideri Sian Morris’le söyleşi

Güzellik
30/11/2018
Sian Morris’le söyleşi

SAÇ DÖKÜLMELERİNE KARŞI

Soru: Saçlar niye dökülür?

Günümüz dünyasında, pek çok çevresel etken ve yaşam tarzı alışkanlıkları saçların zarar görmelerine ve saç derisi rahatsızlıklarına, ayrıca insanların %50'sinde görülen kepeğe neden olur. Saçların zarar görmesinin sonucunda ise saçlar dökülür ya da iyice zayıflayarak kırılır. Bu yüzden sağlığını ve güzelliğini kaybeder.

Soru: Head & Shoulders kad
ınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Rejimi bu sorunu ne şekilde çözer?

Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı rejimi saç derinizin sağlıklı olmasını sağlayarak, saçlarınızı güçlendirir ve bu da kırılma ve dökülmelere son verir. Bakım ve şekillendirmeye yönelik içeriğiyle bu rejimde kullanılacak şampuan, saç kremi ve bakım maskesi, saçlarınızı dış etkenlerin verebileceği zarardan korumakla kalmaz, aynı zamanda daha kolay şekillenen, daha esnek bir yapıya kavuşmasını sağlayarak saçlarınızın geleceğini de koruma altına alır.

Soru: Head & Shoulders kad
ınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Şampuanı kepeğe karşı da etkili midir?

Bu rejim kepekle mücadelede büyük yararlar sağlar. Çünkü bu rejimdeki ürünlerde de Head & Shoulders'ın kepeğe karşı etkisi defalarca kanıtlanan nemlendirici çinko teknolojisi kullanılmıştır. Bu teknoloji sayesinde kepekler daha ilk kullanımdan itibaren azalır.

Soru: kad
ınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı şampuan saçların sertleşmesine neden olur mu?

Kesinlikle hayır. Formülündeki E vitamini ve mineraller, saç derisini ve saçı besleyip korumanın yanı sıra, saç derisindeki nem bariyerini geliştirerek saçların kendilerini dış etkenlere karşı savunma gücünü artırır. Head & Shoulders'ın bu kendine özgü formülü saçları ve saç derisini canlandırarak, yumuşatmayı ve bununla birlikte ferahlatan, sakinleştiren bir koku yaymalarını amaçlar.

ELMA FERAHLIĞI

Soru: Ferahlatan ve temiz saçlara kavuşmak isteyenler için, kokunun rolü nedir?

Saçlarınızdaki temizliği ve ferahlığı hissetme meselesine gelince... Çalışmalar gösteriyor ki, koku beyindeki limbik sistemimizle doğrudan ilgili. Bu da ferahlatan bir kokunun temizlik ve ferahlık duygusunu harekete geçirdiği anlamına geliyor.

Soru: Koku püskürtme teknolojisinin ayırıcı özelliği nedir?

Head & Shoulders bugüne kadar dünyanın en iyi koku uzmanlarıyla çalıştı. Yıllar süren çalışmalar sonunda yalnız banyodaki kullanım esnasında değil, sonrasında da varlığını koruyacak bir dizi koku geliştirdi. Head & Shoulders laboratuarlarında geliştirilen bu yeniliklerle, ürünlerimizin arkalarında bıraktıkları koku deneyimi son derece özgün niteliklere kavuştu: Bir kere kokuyu saçlara ileten yepyeni bir teknoloji geliştirdik ve bunun da adını koku püskürtme teknolojisi koyduk. Head & Shoulders'ın bütün şampuanlarında kullanılan bu teknoloji kokunun suyla aktive olmasını sağlıyor. Bu noktadaki büyük haberimiz şu: Bu teknolojinin yer aldığı ürünleri kullandığınızda koku tanecikleri suyla temas ettiklerinde harekete geçerek güçlü bir koku salmaya başlıyorlar. Bu kokunun size verdiği his ise ruh halinizde bir yükselme ve ferahlık hissi oluyor. Daha önce hiçbir kepek şampuanı bu kadar güzel bir kokuya sahip olmamıştı.

Soru: Koku püskürtme teknolojisiyle saçlarım daha uzun süre güzel kokabilecek mi?

Head & Shoulders kokuları uzun yıllar süren çalışmalarla geliştirildi. Saçlarda kalma süreleri de bu çalışmalarla en iyi seviyelere ulaştırıldı. İşte bu yüzden saçlarınız yıkandıktan sonra uzun süre güzel kokmaya devam edecekler. Koku püskürtme teknolojisi bir yandan şampuan uygulandığı anda kokuyu hissetmenizi sağlarken, diğer yandan da bu kokunun uzun süre varlığını koruması amacıyla geliştirildi.

Soru: Head & Shoulders neden Taze Elma kokusu üzerine bu kadar odaklandı?

İleri seviyede işlemler kullanan Head & Shoulders uzmanları Taze Elma parfümünü karmaşık teknikler kullanarak yarattılar. Elma ve Asya armudu meyvelerinin dış, orta ve çekirdek bölümlerinden elde edilen esanslarla karmaşık bir üretim teknolojisi geliştirildi. Bunlara gül, yasemin ve zambak gibi temizlik, ferahlık hissi verilen çiçeklerin kokuları eklendi. Tabii çeşitli ağaç kokularıyla rahatlatıcı etkiye sahip olması da sağlandı. Ortaya çıkan ürün işte bu yüzden halet-i ruhiyenizi iyileştiren, ferahlatan ve temizliği hissetmenizi sağlayan bir etkiye sahip.

NEMLENDİRMEK

Soru: Saçlar ve saç derisi neden kurur?

Yaygın inanışın aksine, kuru bir saç derisi normal bir saç derisinden daha kuru değildir. Genellikle, saç derisindeki malassezia globosa gibi kepeğe yol açan mantarlara karşı saç derisini koruyan iyi yağların kaybolması ile saç derisindeki kuruluk kepeğe dönüşmeye başlar. Bu şekildeki yağ kaybının ilk işaretlerinden biri saç derinizde hissedeceğiniz kuruluk ve gerginlik olacaktır. Aslında saç derisi, tıpkı cilt gibi bize yolunda gitmeyen nem dengesini haber veren bir erken uyarı sistemine zaten sahiptir.

Soru: Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bak
ım saç derisini anında nemlendirmeyi nasıl başarır?

Head &Shoulders hydrazinc formülü öncelikle kuru saç derisinin neden olduğu rahatsızlıkları giderir. Bunun için de ciltteki nem bariyerini normalleştirmekle işe başlar. Saç derisi böylece her zamankinden daha az su kaybetmeye başlar. Bu da saçın kendi savunma mekanizmalarının harekete geçerek, dış etkenlere karşı korunması, cildin dış katmanlarının korunması ve nihayet gerginlik ve rahatsızlık hislerinin ortadan kalkması demektir.

Soru: Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım saçlarımın nemlenmesini de sağlar mı?

Tıpkı makyajın altına kullandığınız nemlendirici kremler gibi, iyi nemlendirilmiş saç derisi de saçlarınızı şekillendirirken size büyük avantaj sağlar. Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım ürünleri saçlarınızı yumuşak, ışıltılı ve kolayca şekillenen niteliklere büründürecek bir içeriğe sahiptir. Bu sayede saçlarınıza istediğiniz şekli verip en iyi şekilde görünmelerini sağlayabilirsiniz.

Soru: Head & Shoulders kepeklerden kurtulmamı nasıl sağlar?

Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım ürünleri, Head & Shoulders'ın özgün kepekle mücadele formülüyle üretilmiştir. İçeriğindeki ZPT ile görünen kepekler hızla ortadan kalkmaya başlar. Düzenli kullanımda ise genelde kepek olarak adlandırdığımız malassezia globosa mantarının oluşmasını engeller.