Sizin stiliniz hangisi?

Güzellik
25/03/2021
Bahar aylarında yeniden canlanan doğaya ayak uydurun, siz de kendinizi baştan yaratın. Saçınıza yapacağınız ufak dokunuşlarla tarzınızda büyük değişimler yaratabilirsiniz. İşte 2015'in en trend saç modelleri...

1- KAKÜL MODASI GEÇMEZ

Kakül kestirmek cesaret işi. Stil sahibi de gösterebilir, rüküş de... Bu riski hayatınızın bir döneminde göze alıp mutlaka deneyin. Saçınızın dalgası elverişliyse, iyi bir kuaförün elinde siz de Taylor Swift gibi dağınık ve dalgalı bir görünüm yakalayabilirsiniz. Saçlarınız düz ise süper model Abbey Lee Kershaw gibi 24 saat şahane görüneceğiniz garanti. Üstelik bu saçı şekle sokmak da çok kolay. Bir saç spreyine bakıyor...

2- KLASİK

Gençliği ve zarafetiyle 'klasik' olmaya aday bir oyuncu Emma Watson. Katıldığı davetlerde hafif dalgalı saç modellerinden vazgeçmiyor. Bu görüntüyü yakalamanın sırrı; çok iyi bir kat kesimi! Sonrası, saçınızı yıkayıp kendi halinde kurumaya bırakmanızda bitiyor. Kuaförünüze, saçınızın doğal dalgasının ne durumda olduğunu sorup bu modeli rahatlıkla kestirebilirsiniz. Asla modasının geçmeyeceğinden emin olun.

3- OMUZ BOYU

Şık, ipeksi ve ışık parlaklığındaki bu saçlara sahip olmak için tonlarca efekte gerek yok. İnce uçlu düz bob kesimi, her türlü şekillendirme derdine deva. Yağlı görünmeyen ekstra bir ışıltı için kuru bir saç yağı kullanıp çıkabilirsiniz.

4- SIRA DIŞI ROCK'N ROLL

Kristen Stewart gibi hem kadınsı hem de asi bir görünüm elde etmek için bu saç modelini tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir kesim aynı zamanda yanaklarınızı, boynunuzu ve çenenizi ortaya çıkarır. Nemli saça uygulayacağınız bolca spray sonrasında, ellerinizle istediğiniz şekli vererek dışarı çıkabilirsiniz.

BİRKAÇ KÜÇÜK İPUCU

  • Dalgalı saçları sevenler için işin sırrı çok fazla hacme sahip olacağı için dalgaları taramamak. Bunun yerine başınızı öne atın ve dalgaları serbest bırakmak için sallayın. Sonra da ellerinizle kafanızdan uçlara doğru 3-4 kere tarayın. Daha belirgin dalgalar elde etmek için biraz şekillendirici krem kullanın.
  • Kuru şampuan kullanıyorsanız ürünü çok fazla sallamadan püskürtün. Aksi halde kuru şampuanın pudra yapısı saçınıza çok fazla gelerek ağırlaştırır.
  • Şekillendirme öncesi saçlara ısıya karşı koruyan saç spreyi sıkın. Bu tip ürünler saçta kalkan etkisi yaratarak ısıyla şekillendirme sonucu oluşan yıpranma, kırılma ve elektriklenmeyi önlemeye yardımcı olur; saçın yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlar.

Kuaförde dikkat etmeniz gereken 10 şey