Saçlarınızın daha dolgun görünmesini istemez misiniz?

Güzellik
24/02/2021
Nasıl oluyor da süper modeller etraflarına bu kadar ışık saçabiliyorlar? İncecik bedenleri yüzünden mi? Mükemmel yüzleri sayesinde mi? Elbette bunların da yardımı oluyordur. Ama size gerçeği açıklıyoruz: İşin sırrı saçlarda…

Gisele'i, Cindy'i, Claudia'yı düşünün. Her biri Victoria's Secret'in kalp yakan melekleri. Neden herkes onların farkında biliyor musunuz? Dolgun, mükemmel, ışıltılı saçları sayesinde. Dolgun saçlar seksi, canlı kadınsılıkla eş anlamlı olmuştur her daim. Saçlarınız ister kısa ister uzun olsunlar fark etmez. Holy Grail kadar dolgun saçlarınız varsa cazibenizde değişen hiçbir şey olmaz. İster inanın ister inanmayın, bu meselenin genetikle de bir ilgisi yok. Yapmanız gereken tek şey doğru bakım ürünlerini kullanmak. İşte burada size süper modellere yakışır saçlar için ihtiyaç duyduğunuz sırları açıklıyoruz. 

Dolgun saçlar, bebeğim!

İlk adımınız şu olacak: Saçlarınızı dolgunluk veren ürünlerle destekleyeceksiniz. Bunun için dolgunluk veren bir şampuan ve şekillendirici kullanmalısınız. Pantene Mükemmel Dolgunluk koleksiyonu tam da bu ihtiyacı karşılamak üzere tasarlanmıştır. Ayrıca dolgunluk kazandıran bir sprey edinmelisiniz ki yine Pantene Anında Yoğunlaştırıcı Saç Bakım Spreyi ile bu açığı da kapatabilirsiniz. Benim saçlarım zaten dolgun, ama canım Barbarella tarzı bir görünüm istediğinde dolgunluk kazandıran sprey ve köpük kullanıyorum... Köpüğü saçların her yanına, spreyi ise köklere uyguluyorum. 

Saç derisi

Saçlarınız köklerden başlayarak uzarlar, bu nedenle saç köklerinize ve derinize de iyi bakmalı, onları desteklemelisiniz. Nioxin (Türkiye'de yok diye biliyorum) gibi markalar saç derisine özel ürünler tasarlıyor. Bu ürünlerle saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını artırmanız, bu şekilde toksinlerden kurtulmanız ve saçlarınızın daha hızlı uzamasını sağlamanız mümkün. Eğer saçlarınızın dolgunluğu kolayca sönüp gidiyorsa bu yöntemi denemenizi öneririz. 

Büyük patlama

Saçlarınızın profesyonel bakımdan sonra neden o kadar iyi göründüğünü hiç merak ettiniz mi? Çünkü saç tasarımcıları kurutma makinesini nasıl kullanacaklarını biliyorlar. Saçları aşağıdan yukarıya doğru kurutmak, dolgunluklarını da artırıyor. Yapmanız gereken tek şey başınızı aşağıya eğmek ve saçlarınızı köklerden uçlara doğru kurutmak. Başınızı kaldırdığınızda biraz köpükle saçlarınızı düzeltmeniz yeterli. Arzu ettiğiniz şekle ve dokuya sahip olacaktır. Çok istiyorsanız fırçayla hafifçe düzeltebilirsiniz de ama çok uğraşmayın ki elektriklenip sönmesinler. Uçlarına bir kaç hafif bukle yapmakla yetinin. Böylece kolaylıkla dolgun, sağlıklı ve inanılmaz güzellikte saçlara sahip olacaksınız. 

Şaşırt

Hiçbir şey işe yaramadı mı? Geçici bazı çözümler denenebilir. Şimdi her yerde ve her renkte sahte saçlar satılıyor. Burun kıvırdığınızı görebiliyoruz, haklısınız da. Ama bu saçları kuaför yardımıyla saçınıza ekleyerek günü kurtarmanız mümkün.

Jessica Simpson ve saç tasarımcısı Ken Paves, Hair Do ürünlerini tasarlamak için işbirliği yaptılar. Pratik kullanımlı bu ürünler saçınıza dolgunluk ve uzunluk kazandırabiliyorlar. Kaynak da yaptırabilirsiniz elbette ama size pahalıya mal olabilir. Yüzde yüz insan saçından yapılan kaynakla saçlarınız 3 ay boyunca iki kata kadar dolgun görünebilir.

Hangi yöntemi uygularsanız uygulayın, bir şekilde kendinizi mutlu edin yeter. Gerisini boş verin...

İlk defa saç boyatmak isteyenler için...

Bu kış cildinizi şımartın!