Saçlar için kış bakımı

Güzellik
4/02/2020
Güneşten uzak aylarda saçlarınızın parlak kalması için önerilerimiz bu yazıda! Kışın gelişi yeni yıl kutlamalarıyla ve kurumuş, elektriklenmiş saçlarla kendini gösterir. Birazcık bakımla saçlarınız kışın da sağlığını, parlaklığı korur ve soğuk havalarda bile kontrol edilebilir. Kış boyunca saçlarınızın harika görünmesi için önerilerimiz şöyle:

1. Nemlendirme

Kışın saçlar dışarının soğuğu ve içerinin ısısıyla aşırı kurulaşır. Yıpranmadan korunmak için nasıl cildinizi nemlendiriyorsanız saçlarınızı da nemlendirmelisiniz. Saçınıza nem kazandırmak için nemlendirici kullanabilirsiniz. Ayrıca bol bol sıvı tüketmeyi de ihmal etmeyin. Ispanak ve kara lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzeler tüketin. Elektriklenen ve kabaran saçlar için durulamadan kullanabileceğiniz bir yumuşatıcı seçin.

2. Stilinizi gözden geçirin

Fazla şekillendirme kış aylarında saçları kırabilir ve cansızlaştırabilir. Saçlarınızı dinlendirin. Birkaç yıkamada saç kurutma makinesi ve şekillendiricilerden uzak durun. Dışarı çıkmadan önce saçlarınızın kendiliğinden kurumasına izin verin. Eğer ıslak saçla çıkarsanız, saçınızdaki donma kırılmalara neden olur. Uçlarında kırık bırakmayın, sık sık uçlarından kestirin. Yoğun nemlendirici içeren şekillendirme ürünlerini tercih edin. Alkol ve silikon içeren ürünleri çöpe atın!

3. Şapkanızı takın

Şapkalar saçlarınızı korumak için harika aksesuarlardır. Ama uzun süre takarsanız aşırı düzleşme olur ve saçınız saç derinize yapışabilir. Tekrar canlandırmak için tepede bir topuz yapın, bir süre beklettikten sonra açın ya da topunuzu şapkayı giymeden önce yapın.

4. Saça uygun bakım

Saç kreminizin saçınıza uyup uymadığını kontrol edin. Kıvırcık saç aşırı nemlendirmeye ihtiyaç duyarken aynı şey düz saçta yağlanmaya sebep olur. Ayrıca köklere değmeden, saç uçlarına uygulamanız gerekiyor. Saç maskesi ya da saç bakım ürünleri de kullanabilirsiniz. 

Evet... Artık saçlarınız harika görünüyor. Yıl başına ve yeni yıl fotoğraflarına hazırsınız! 

Sizin Stiliniz Hangisi?