Saçları dolgun gösteren 5 model

Güzellik
4/02/2020
Saçlarınıza hacim ve dolgunluk kazandıracak bu 5 kolay modelle hem gece hem de gündüz şovun yıldızı olun!

 

Hacimli at kuyruğu

Bu alttan bağlama at kuyruğu, yüksek taç kısmı ve romantik dalgalarıyla sadece ofiste değil, partide kullanmak için ideal.

Nasıl mı yapacaksınız?

Saçınızın ön kısmı hariç kalanını aşağıdan toplayın. Sonra saç spreyiyle kalan kısmı kabartıp kuyruğa ekleyin. Hacim kazandıran bir şampuan ve saç köpüğüyle kurutursanız bu model daha dolgun görünür.

Işıltılı şehirli görünüm

1950'lerden ilham alan bu model, saçınızı gözlerinizden uzak tutarak bilgisayar ekranıyla aranıza girmesine izin vermediği gibi, yeni kokteyl elbisenizle de oldukça güzel görünecek.

Nasıl mı yapacaksınız?

Saç düzleştiricinizi bir kenara bırakıp saç kurutma makinesi elinize alın. Saç kurutma makinesiyle saçlarınızı düzleştirirken hacim kaybetmelerini de engellemiş olursunuz. Saçlarınızın ön kısmından başlayarak sadece diplerini fırçayla tutun. Başınızın tepe kısmına doğru çekerek kurutun. Gerektiğinde tutturmak için tel toka kullanabilirsiniz. 

Güçlendirici şampuan ve kremle ısınma sonucu yıpranmayı engellemiş olursunuz.

Yandan at kuyruğu

Yandan at kuyruğu çocuksu görünebilir. Bunu engellemek için kuyruğun kulağınızın altından başlatın. Böylece doğal olarak omzunuzdan dökülüyormuş gibi görünür.

Nasıl mı yapacaksınız?

Saçınızın doğal dalgasını takip ederek toparlayın. İnce bir saç şekillendiriciyle saç uzunluğunuza göre tam orta kısmından ay kuyruğunun sonuna kadar kıvırın. At kuyruğunu yapmadan önce başınızın tepesini ve saçınızın ön kısmını fırçayla düzeltin ve istediğiniz yöne doğru kuyruğu tutturun. Ay kuyruğunu hafifçe tarayın ve yerine yerleştirin. 

Elektriklenmeyi önleyici şampuan ve kremle bu modeli koruyabilirsiniz. Aynı zamanda dalgalı görünüm ve ipeksi yumuşaklığa da sahip olursunuz.

Zarif kaküller

Bu basit model için kakülünüzün olmasına gerek yok. Sadece saçınızın ön kısmına seçtiğiniz tarafa doğru kakül görünümünü vermeniz yeter. Akşam saatleri için kaküllerinizi hafif dalgalarla destekleyebilirsiniz.

Nasıl mı yapacaksınız?

Yuvarlak fırça kullanarak kaküllerinizi aşağı doğru kurutun. Ekstra yumuşaklık için saç düzleştiricisiyle kaküllerin üzerinden geçin. Saçlarınızı yanlara doğru tarayarak saç spreyi uygulayın.

Elektriklenme karşıtı şampuan ve krem kullanın.

Hollywood dalgaları

Tüm zamanların gözdesi pırıltılı bir saç modeli. Özellikle de saçınızda gölgeler varsa.

Nasıl mı yapacaksınız?

Nemli saça saç köpüğü uyguladıktan sonra geniş bir saç fırçasıyla tarayın. Orta büyüklükteki bigudilerle yanları ve arka tarafları alt kısımlarından tutturun. Ön taraf için daha ince bigudi kullanın.

Akıcı bir dalga yaratman için bigudileri çıkardıktan sonra geriye doğru tarayarak elinizle dalgaları yumuşatın. Isı koruyuculu parlaklık veren bir spreyle tamamlayın.

Doğal boya her zaman en iyisidir. Saçınıza ekstra parlaklık kazandırmak için iki hafta sonra rengini tazeleyin.

Erkeğinize Biraz Daha İlgi Göstermenin Tam Zamanı