Kadın güzelliği eğitimi 2

Güzellik
26/02/2021
Peter Lux ile Adım Adım Gevşek Yan Topuz

Başınızın yan tarafına yerleştireceğiniz bu gevşek topuz, inanılmaz şıklıkta bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak. Size lazım olan sadece birkaç bigudiden ibaret.

Saçlarınızı şekillendirmeye başlamadan önce iyi bir şampuan ve şekillendiriciyle yıkayıp besleyin. Böylece saçlarınızı bu şekil için ihtiyacınız olan dolgunluğa da kavuşturmuş olacaksınız. Her yaşta ve her durumda kullanabileceğiniz saç modeli, size şıklığın yanı sıra yumuşak bir görünüm kazandıracak.

Birinci Adım: Şekillendirmeye geçmeden önce Head & Shoulders'ın Saç Dökülmelerine Karşı Özel şampuanını kullanmanızı tavsiye ederim. Bu şampuan saçlarınızı temizler, tam bir bakım ve dolgunluk sağlar.

İkinci Adım: Saçlarınızı kocaman bukleler halinde ayırın. Ardından tesadüfi olarak seçtiğiniz bir büyük bukleyi daha önce aldığınız büyük bigudiye gevşekçe sarın. Gevşek sarmanız önemli çünkü saçlarınızın aşırı kıvırcık olmasını istemeyiz.

Üçüncü Adım: Bütün buklelerinizi bu şekilde sardıktan sonra saçlarınıza biraz saç sprey sıkın. Başınızın önündeki buklelerden birini alıp yana doğru açın. Sonra bu bukleden bir tutam saç alıp parmağınızla daha ince bir bukle yapın.

Dördüncü Adım: Bu işlemi saçlarınızın tamamına uyguladıktan sonra başınızın arkasında bir atkuyruğu yaparak esnek bir lastikle bağlayın. Ardından bu atkuyruğunu bir iki kez elinizle döndürerek doğal dalgalı bir görünüm elde etmesini sağlayın. Lastiği hafifçe gevşeterek atkuyruğunun kısmen serbest kalmasını sağlayın. İçinden aldığınız bir parçayı yana doğru sarkıtın. Amacımız düzgün ama gevşek bir görünüm kazanmasını sağlamak. Geriye kalanı elinizle şekillendirin ve yeniden spreyleyin.

İşte oldu. Birkaç adımda şık bir saç modeli yaratmış oldunuz. Saçlarınız böylece hem bakımlı hem de güzel görünecek. Bu saç modelini ister gündüz ister gece kullanabilirsiniz. İstediğiniz kadar dağıtabilir ya da biraz daha derli toplu kullanabilirsiniz. Head & Shoulders Saç dökülmelerine Karşı Özel ürünlerinin nimetlerinden yararlanmayı asla ihmal etmeyin.