Güzel saçlar ve sağlıklı saç derisi

Güzellik
24/10/2018
Ünlülerin saç tasarımcısı Peter Lux bu rüya ikiliye nasıl sahip olabileceğimizi anlattı.

Head & Shoulders'ın Yaratıcı Güzellik Direktörü Peter Lux, ünlüler ve modeller için her gün çarpıcı güzellikte saç modelleri tasarlıyor. İşte bu yüzden Peter Lux, sağlıklı saçlara sahip olmanın güzellik için ne kadar önemli olduğunu biliyor. Tıpkı iyi bir makyaj için, sağlıklı bir cilde ihtiyaç duyduğumuz gibi, güzel ve kolayca şekillenen saçlar için de ilk şart, sağlıklı bir saç derisi.

Peki ya kepek ve saç derisi problemleriyle bir türlü baş edemiyorsanız, sağlıklı saçlara nasıl kavuşacaksınız? Kepek karşıtı şampuanlar, kepekten ve kepekle ilgili problemlerden kurtulmanızı sağlayabilirler. Head & Shoulders ürünleri sizi yalnızca kepekten kurtarmakla kalmaz, saç güzelliğiniz için tüm kozmetik şampuanların önerdiği bütüncül bir bakım da sağlar.

Nasıl mı? Head & Shoulders ürünleri duş deneyimi yeni bir koku püskürtme teknolojisiyle zenginleştirildi. Bu teknoloji saç temizliğine yeni bir yaklaşım getirdi. Bu şekilde üretilen ürünler duşta aktive olarak ferah ve güzel bir koku yaymaya başlıyor. Tıpkı sıradan televizyondan HD'ye geçmek gibi... Ürünü kullananlar için duş artık yepyeni bir haz kaynağı olacak.

Peter Lux diyor ki: "En son Head & Shoulders ürünleri, sahip oldukları yeni ve kendilerine özgü koku püskürtme teknolojisiyle saçlarınızı temizlerken yaydıkları kokuyla her duş deneyimini ayrı bir haz kaynağına dönüştürüyor. Head & Shoulders'ın üstün temizleme gücü nemlendiren, bakım sağlayan ve nihayet saçlarınızın olağanüstü kokmasını sağlayan özelliklerle zenginleştirildi. Eğer tercih yapmakta zorlanıyorsanız, bu özellikleri aklınızda tutun. Sağlıklı bir saç derisi ve güzel saçlar, size sonsuz olanaklar sunacak."

Nem ihtiyacını gidermek için: Yeni Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım Koleksiyon'u içerdiği şampuan, saç kremi ve maske ile sağlıklı saç derisi ile yumuşacık ve güzel saçlara sahip olmanız için gereken tüm niteliklere sahip.

Normal, zayıf ya da seyrek saçlı mısınız? Head & Shoulders kadınlara özel Saç Dökülmelerine Karşı Koleksiyonu içerdiği şampuan, saç kremi ve maske ile saçlarınızın gördüğü zararı gidermekle kalmaz, kendine özgü formülüyle yıkama süresince dökülmelerini engellemek için gereken bakımı da sağlar.

Ferah kokan saçlar için: Yeni geliştirilen Taze ve Temiz ürün yelpazesinin bir parçası olan Head & Shoulders Elma Ferahlığı şampuan ve saç kremi, saçlarınızın karşı konulmaz bir temizlik ve taptaze bir kokuya sahip olması için geliştirildi. Bu şekilde saçlarınız yalnızca güzel görünmekle kalmayacak, ferah bir kokuya da sahip olacak.

Yumuşak, dolgun ve güzel kokulu saçlar mı istiyorsunuz? Peter sağlıklı ve güzel saçlarınızla kullanabileceğiniz modeller hakkında bilgi veriyor:

40'ların dalgaları

1940'larda Hollywood'da yaratılan dalgalı saçlar asla gündemden düşmedi. Öyle görünüyor ki bütün gözlerin üzerinize çevrilmesini sağlayan güçlerini de kaybetmediler. Klasik güzelliğin vazgeçilmez bir parçası olan dalgalı saçlar, her tasarıma özgün bir incelik kazandırıyorlar. Dalgalı saçların güzelliğini sürdürebilmek için kepek karşıtı bir şampuan ve saç kremi ile saçlarınıza ve saç derinize iyi bakmanızı öneririm.

Orta kalınlıkta birkaç maşa ile saçlarınızı sarın. Saçlarınızla oluşturduğunuz silindirleri ısıtarak şekillenmelerini sağlayın. Maşalardan birini çıkartıp yerine toka takarak saç dalganıza son şeklini verin.

Saçlarınız soğuduktan sonra da şekillerini koruyabilmek için hemen salmak yerine, biraz daha bekleyin. Tüm buklelerin aynı yönde ve aynı yoğunlukta dalga oluşturduğundan emin olun. Bu şekilde bukleleriniz yumuşak ve doğal bir görünüm kazanır. Saçlarınız iyice soğuduktan sonra tokaları çıkartın.

Hafif bir fırça ya da tarakla saçlarınıza son şeklini verin. Ne kadar ışıltılı bir güzelliğe sahip olduğunuzu hemen fark edeceksiniz. Tüm saçları her zaman ayırdığınız yönün aksine toplayıp spreyleyin. İşte bu kadar.