Güzel saçlar ve sağlıklı bir saç derisi için nem

Güzellik
24/10/2018
Süper modeller gibi saçlarınız olmasını istemez misiniz? Aslında işin sırrı çok basit. Nemlendirmeniz yeterli. Head & Shoulders yaratıcı direktörü ve tanınmış saç tasarımcısı Peter Lux anlatıyor.

"Kepeksiz, kolayca şekillenen saçlara herkes sahip olabilir. İşin sırrı saç derinizin nem dengesinin yerinde olup olmamasından geçiyor. Doğru ürünleri kullanarak saçlarınızın güzelleşmesini sağlamak işten bile değil."

Ekstra Nemlendirici Bakımın sıradan ürünlerden farkını anlatan Peter Lux'un, her zaman kullanabileceğiniz iki de pratik saç modeli önerisi var:

"Moda dünyası doğal, güzel dokunuşlu saçlar için deli oluyor. Fakat bu saçlarınızı korunmasız bırakacağınız anlamına da gelmiyor. Her şey saçlarınıza ve saç derinize nasıl baktığınızla ilgili. Yüzde yüz bir özgüven istiyorsanız, sizi kepekten koruyacak, saçlarınızın ve saç diplerinizin sağlığını koruyacak ürünlere ihtiyacınız olacak."

Yandan at kuyruğu

Bu saç modelinin en iyi şekilde görünmesini sağlamak istiyorsanız önce Head & Shoulders bakım adımlarını izleyin. Merak etmeyin hiç zor değil: Önce Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım şampuanla saçlarınızı yıkayın. Şampuanlarken parmak uçlarınızla başınıza masaj yapmayı unutmayın. Sonra güzelce durulayın.. (Bu ürünler TR'de yok) Muhteşem saçlar sizi bekliyor.

  • Saçlarınızı durulayıp havluyla kuruladıktan sonra yumuşak hareketlerle tarayın. Başınızı öne eğip kurutucuyu aşağıdan yukarıya, dipten uca doğru tutarak saçlarınızı kurutun. Böylece dolgunluğu artacak.
  • Saçlarınız kuruduğunda orta büyüklükte bir saç maşası ile yumuşak dalgalar yapın. Bütün saçınıza uygulayın.
  • Nihayet saçınızın başınızın bir yanında toplayın. Yumuşak bir fırçayla dipleri düzeltin. Elastik bir tokayla at kuyruğunuzu tutturun. Lastiği gerekirse bir bandanayla kapatabilirsiniz. Hemen etrafına küçük, görünmez iki toka ilave ederek gün boyu kullanabileceğiniz çok güzel bir at kuyruğu edinmiş oldunuz.

Yumuşacık dalgalar

Saçlarınız kuru olduğunda taramak da fırçalamak da zorlaşır. Bu işlemleri kolaylaştırmak için şu yöntemi deneyebilirsiniz:

  • Saçlarınızı ikiye ayırıp aşağıdan yukarıya doğru kurutun. Ayrıca doğal malzemeden üretilmiş bir tarak kullanın. Kurutucuyu sıcak değil, ılık kullanın. Bu şekilde saçlarınız şekillerini ve dalgalarını daha uzun süre koruyabilir.
  • Kurutma işlemi bittiği zaman başınızı sallayarak saçlarınızın doğal şeklini almasını sağlayın. Ve bir spreyle sevdiğiniz şekli kalıcılaştırın. Sprey saçlarınızın ışıltılı bir görünüme bürünmesini de kolaylaştıracaktır.

Sağlıklı bir saç derisi güzel saçlar demektir. Pek çok saç bakım ürünü saçlarla ilgilenirken saç derisini ihmal eder. Oysa Head & Shoulders Ekstra Nemlendirici Bakım saç bakımına saç derisinden başlar. İçeriğindeki Actizinc formülüyle saç derisinin nem dengesini kontrol altında tutar, ayrıca vitamin ve minerallerle de saçınızın beslenmesini sağlar.