Gün boyu kusursuz saçlar için 4 ipucu

Güzellik
27/02/2020
Kadınlar için sabahlar yoğun geçer ve saçlarını yapmaya vakit bulmaları her zaman mümkün olmaz. İpuçlarımızla böyle bir vakte ihtiyacınız bile olmayacak!

Sosyal medyadaki yeni uyanmış ve müthiş görünen fenomenlerin fotoğraflarının aksine kimse kusursuz saçlarla uyanmaz. Zor taranan, bir türlü yatışmayan ya da çabuk yağlanan gibi farklı sorunlar olabiliyor. Güzellik editörlerimize sorduk ve sabahları kusursuz saçlarla güne devam etmek için neler yapabileceğinizi anlattılar.

Anında pürüzsüz ve kuru saçlar

Kalın ve sert telli saçlar kuru olduğu zaman şık stillerin keyfini çıkarmak neredeyse imkansızdır. İşte burada yağ devreye giriyor.  Anavatanı Fas olan Argan yağı içindeki yağ asitleri ve E vitaminiyle nemi hapsetmeye yardımcı olur; saçlarınızı anında kolayca şekillendirmenizi sağlarken parlatır.

Pantene Argan Yağlı Elixir hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyun.

Uslu saçlar

İnce telli saçı olan herkes elektriklenen minik saçlara aşinadır. Fakat bunlarla başa çıkmak için çoğu zaman zaten ince olan saçları ağırlaştıracak ürünler kullanmak gerekir. Fakat Pantene Köpük Krem kullanarak hem ince saçlarınızı daha kolay tarayabilir, hem  de duştan sonra ağırlaşmasını engellersiniz. 

Saçınıza kolayca şekil verin

Her zaman düzleştiricilere ya da saç maşasına vakit ayırmanız mümkün değil. Dolayısıyla biraz ellerinize güvenmeniz gerekiyor. Burada önemli olan saçınızın modelini gösterecek bir kesim, iyi bir ürün ve eller!

İnce saçlara hacim kazandırın

Düz ve cansız saçlara hacim eklemek için 2'si bir arada şampuan kullanın, böylece saçlarınız çok fazla kırılmaz ve ağırlaşmaz. Saçınızı kuruturken, kökten hacim vermek için büyük bir fırça kullanın ve bu hacmi korumak için saç spreyi sıkın.

En iyi saç stili ipuçlarınızı bizimle paylaşın!