Boyalı saçlar için güzellik sırları

Güzellik
6/02/2020
Kuaförden çıktığınızdaki kadar canlı ve parlak saçlar için ne yapmalı? Biliyoruz, boyalı saçların canlılığını koruması bir mesele. Fakat renginin solmaması önemli olan nemini de koruması. Boyalar saçı daha fazla kuruttuğu için, nem ve boya partikülleri de saçı çabucak terk etme eğilimindedir. Peki saçların rengini canlı tutmak için ne yapmalısınız? Bu basit adımları takip edin.

1. Savunmaya geçin

Saç kütiküllerini kaplayarak boyanın akmasını önceden önlemek gerekiyor. Böylece folikülleri korumuş olursunuz. Nasıl mı? Renk koruyucu şampuan ve krem kullanarak. Kaybettiğiniz nemi geri kazanmada yardımcı olacak. Pantene Renk Koruyucu Şampuan ve Kremini denemelisiniz.

2. Koruyun

Diyelim ki tatildesiniz. Güneş ışınları ve klor yeni boyanmış saçların kabusudur. Sadece cildinizi değil saçlarınızı da kurutur. Güneş ışığının da saçlarda renk açma gibi bir özelliği vardır ayrıca. Aynı şekilde havuz sularındaki klor da renk açıcıdır. Mutlaka şapka takın, saçınızda koruyucu bir güneş spreyi kullanın ve bone takın.

3. Soğuk duş alın

Cildinizdeki gözeneklerde olduğu gibi sıcak duş alınca saç kütiküllerinin de gözenekleri açılır; nem ve boya saçta durmaz. Soğuk duş kütikülleri mühürler ve saçın doğal olarak nemli kalmasını sağlarken, boyanın akmasını engeller.

4. Doğal olun

Sıcak şekillendirmeden ve kurutma makinesinden kaçının. Saçınızı parlatıyor gibi görünse de sıcak şekillendirme saçı kurutur ve çabuk kırılmasına sebep olur. Yazın en iyi kurutma yöntemi rüzgardır. Ayrıca doğal haline bırakmanızda fayda var.

Siz yazın boyalı saçlarınızı nasıl koruyorsunuz?


Saç boyama ile ilgili sorulara, uzmanlardan cevaplar