10 dakikada harika saçlar

Güzellik
24/10/2018
Çocukları okula gönderme, evi toplama telaşından ofise özensiz saçlarla gitmeyin. Sadece 10 dakikada göz alıcı saçlara sahip olun.

Duşunuzu akşamdan alın: Duşunuzu akşamdan almayı alışkanlık haline getirirseniz, sabahları daha az telaş yaparsınız. Duştan sonra saçlarınıza durulanmayan bir bakım kremi sürün ve kalın bir fırçayla fönleyin. Sabah kalktığınızda tek yapmanız gereken fönün üzerinden geçmek ya da maşayla düşük ısıda şekillendirmek olacaktır. 

Fransız topuzu hayat kurtarır: Saçlarınızı yıkama fırsatı bulamadınız ve saçlarınız berbat görünüyor. Hemen birkaç tel tokayla şık bir Fransız topuzu uygulayın. Bunun için saçlarınızı en alttan başlayarak içe doğru kıvırın. Dışarda kalan tutamı da tel tokalarla içe sabitleyin. Perçemlerinizi sanki kendiliğinden düşmüş gibi dağınık bırakın ya da düşük ısılı maşayla şekillendirin. Son olarak saçınızın bozulmaması için sprey sıkın. 

Köpükten faydalanın: Saçlarınız kısa ve hacimsizse, saç köpükleriyle harikalar yaratabilirsiniz. Son yılların en belirgin trendi olan yana doğru taranmış "pixie" modelini denemek için daha ne bekliyorsunuz! Bu model hem çok pratik hem de çok modern. 

Saç maskaralarını deneyin: Boya için zamanınız yoksa saç maskaraları hayatınızı kurtarabilir. Sadece birkaç dakikada beyazlarınızı kapatabilrsiniz. Bu yıkanınca akan maskaralar, farklı renkler denemek isteyip cesaret edemeyenler için de biçilmiş kaftan. Hafta sonları biraz daha çılgın görünmek istediğinizde mor, mavi, yeşil gibi canlı renkleriyle birkaç tutam saçınızı boyayabilirsiniz.

Örgü yapın: Sabahları evden jet jızıyla çıkıyorsanız işte size çok işe yarayan bir öneri daha. Saçlarınızı akşamdan tutamlara ayırarak örüp lastik tokayla bağlayın. Sabah kalktığınızda hepsini açıp kalın dişli bir tarakal taradıktan sonra, biraz köpükleyin. Tepenizin çok kabarmaması için biraz sprey sıkıp elinizle bastırın. Afro saçınız hazır! 

Saç bantları veya taçlardan yardım alın: 60'lı yılların stilini uygulamaktan hoşlanıyorsanız birkaç farklı desen ve renklerde saç bandı veya taç edinin. Bunları kalem etek, truvakar ceket veya bluz giydiğiniz günlerde takabilirsiniz. Bantı taktıktan sonra saçınızın tepesindeki tutama biraz krepe uygulayın ve hemen dibini spreyledikten sonra arkaya doğru fazla bastırmadan yatırın. Saçlarınız en kötü gününde bile göz alıcı görünecektir.