Ofisten çıkıp özel bir yemeğe giderken

Ofisten çıkıp özel bir yemeğe giderken

Ofisten bir iş yemeğine veya özel bir davete küçük ama etkili değişimlerle geçiş yapmak hiç zor değil. Yeter ki adımları doğru atın.


Yanınıza bunları alın: Makyaj malzemelerini devamlı yanında taşıyan kadınlardan değilseniz, böyle bir akşam için sabah evden çıkarken makyajınızı sabitlemek için toz veya sıkıştırılmış pudranızı, göz kaleminizi, kapatıcınızı, allık ve favori rujunuzu, nemlendiricinizi, saç bakım ürünlerinizi, diş fırçasınızı ve macunu unutmayın. Elbette akşam için tercih edeceğiniz ayakkabıyı, çantayı, elbisenizi renklendirecek aksesuarları da...

 

Renklendirilmeye uygun bir elbise seçin: Bugün için üzerinizdeki duruşu, kesimi, kişiliğinizi yansıtması bakımından favoriniz olan bir elbiseyi tercih edin. Aksesuarlarla farklılıklar yaratabilmeye de uygun bir kesime sahip olmalı bu elbise. Örneğin bir dantel yaka takabilir, beline renkli bir kuşak sarabilir, dantel eldivenlerle renklendirebilirsiniz bu elbiseyi.

 

Pürüzsüz bir ten için: Sabah evden çıkmadan zaten makyajınızı yapmış, fondöten ve kapatıcınızı uygulamıştınız. Bu kadar kısa bir süre içinde makyajınızı silip yeniden yapmanıza gerek yok. Ancak aradan geçen sekiz saatte kapatıcınız ve göz kaleminiz silinmiş, allığınızın yerinde yeller esiyor olabilir. İlk yapmanız gereken göz altlarınıza kapatıcı uygulayarak sağlıklı bir görünüme kavuşmak. Ancak bundan önce göz altınıza çok az nemlendirici sürün. Böylece kapatıcının çizgilerin arasına girerek daha çizgili bir görünüm oluşmasını engellemiş olursunuz. Ardından toz pudranızı büyük bir fırça yardımıyla yüzünüzün her yerine eşit olarak dağıtın. Allık olarak ise seçimizi sezon modası sorbe tonlarında yapabilirsiniz. Şeftali ve açık turuncu gibi renklerle çok daha sağlıklı ve pozitif görüneceksiniz.

 

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Gözler göz alıyor: Makyajda ana kural, yüzde tek bir odak noktası yaratmak. Gözleri ve dudakları aynı derecede ortaya çıkarmak, doğal olmayacağı gibi amatör bir görünüme neden olur. Bu seçimi kıyafetinize göre yapabilirsiniz. Örneğin dümdüz siyah bir elbise giyecekseniz, dudaklarınıza kıpkırmızı bir ruj uygulayabilirsiniz. Ancak bir şey yiyip içtiğinizde rujunuzun her an bozulacağını ve kötü bir görüntüye neden olacağını unutmayın. Görünümüzü sağlama almanın en iyi yolu gözlere odaklanmak. “Smoke eyes” stili dumanlı göz makyajı hem bütün kıyafetlerle uyum sağlar hem de transparan veya ten rengi bir rujla harikalar yaratır. Bunun için tek yapmanız gereken kaş altlarına metalik bir far sürüp dağıtmak ve göz çevresini siyah, yumuşak bir kalemle çerçevelemek. Gerekirse kulak çubuğuyla kalemi göz kuyruğunuza kadar yayabilirsiniz. Aynı metalik farı göz pınarlarınıza da hafifçe uygulayarak etkileyici bir görünüm yakalayabilirsiniz.

 

Hiç dudaklar: Mat veya parlak, sorbe fırtınası dudaklarda da devam ediyor.  Yokmuş gibi duran ten rengi veya sadece parlatıcı sürülen dudaklar da yoğun göz makyajıyla harika uyum sağlıyor. Ancak bu trendi hakkıyla uygulayabilmek için dişlerinizin bakımına çok özen göstermelisiniz.  Dişleriniz yeteri kadar beyaz değilse, bu tonlar dudaklarınızda pek iç açıcı durmayacaktır.

 

Sıra saçlarda: Söz konusu olan bir gece davetiyse biraz abartmakta sakınca yok. Ancak sınırlı zaman ve ofis şartlarında şansınızı fazla zorlamamanızı öneririz. Makyajınız iyi olduğu sürece dümdüz sağlıklı saçlarla da gayet göz alıcı görünebilirsiniz. Yanınıza aldığınız bakım serumunu saç uçlarınıza sürün ve saçlarınızı öne doğru tarayarak hacim kazandırın. Daha havalı bir görünüm içinse biraz spreyle maksimum hacim verin. Veya saçlarınızı şık bir balerin topuzu veya at kuyruğu da yapabilirsiniz. Bujiterilerde satılan halka şeklindeki balerin topuzu aparatını her daim elinizin altında bulundurun.


  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

yıllardır iş hayatında olan biriyim çıkışta düğüne bile gittim.kesinlikle pratik zekalıyız.

  • Şikayet et

bugün tam anlamıyla bu ip uçlarına ihtiyacım vardı :)

  • Şikayet et
Sporcu mu anne mi?
Sporcu mu anne mi?
5

Sporcu mu anne mi?

You have already participated to this slideshow