Merve Özkaynak ile yılbaşı akşamı için makyaj ipuçları

Güzellik
8/04/2020
Yılbaşı partisi için kıyafetinizi bile seçtiniz ama nasıl bir makyaj yapacağınıza henüz karar veremediyseniz size güzel haberlerimiz var.

Hazırladığımız küçük tüyolarla yılbaşı gecesinin en kusursuz ve çarpıcı kadınlarından biri de siz olacaksınız. 

Öncelikle yılbaşı gecesi yapacağınız makyajı mutlaka öncesinde prova edin. Partiye yarım saat kala beğenmediğiniz bir makyajla ayna karşısında oturmak istemezsiniz değil mi? 

Yılbaşı gecesi aynı zamanda uzun bir gece olacağı için öncelikle kalıcı bir makyaj yapmaya hazırlıklı olun. Makyaja başlamadan önce mutlaka yüzünüzü bir tonik yardımıyla temizleyin ve nemini dengelemek için eşit olarak cildinize uygun bir nemlendiriciyle kremleyin. 

Makyaja hazır olan cildinize ince bir tabaka halinde fondöteninizi uygulayın. Fondöteniniz su bazlı olursa daha doğal bir görünüm yakalarsınız. Fondöteninizi makyaj süngeri yardımıyla boynunuza da olası ton farklılığına dikkat ederek uygulayın. Doğal bir görünüm yakalamak için fondöteninizin tonu cildinizden bir ton açık veya bir ton koyu olmalıdır. Cilt tonunuzdan çok fazla uzaklaşmamaya özen gösterin. 

Fondötenden sonra daha mat bir bitiş sağlamak isterseniz transparan pudra ile yağlı görünümü dengeleyebilirsiniz. Temel hazırlıkları da tamamladıktan sonra sıra yılbaşı gecesine özel dokunuşlara geldi. Bu özel gecenin rengi elbette çarpıcı kırmızı tonları olacak. Kıpkırmızı ve etkileyici dudakları da siyah tonlarda yapacağınız buğulu bir göz makyajı tamamlar. 

Dudaklarınız için koyu kırmızı rujunuzu ayırın ve gözlerinize odaklanın. Siyah ve gri tonlarında yapacağınız gölgeli far ile gözlerinize hem buğulu bir hava katarken çekici bakışlar elde etmiş olursunuz. Dudaklarınıza dikkat çekici bir ruj süreceğiniz için takma kirpikle gözlerinize abartılı eklemeler yapmanıza gerek yok. Unutmamalısınız ki, makyaj yaparken sadece bir noktaya ağırlık vermek, göz veya dudaklarınızı ön plana çıkarmak önemlidir. 

Eğer yılbaşına uzun bir partide merhaba diyecekseniz göz makyajınıza özen göstermeniz oldukça önemli. Çünkü göz makyajı dudaklarınıza göre daha kalıcıdır, en fazla bir veya iki kez tazelemeniz yeterli olacaktır. Kullanacağınız rimel de mümkünse suya dayanıklı ve kalıcı olmalıdır. Bu işlemlerin ardından hafif bir allıkla yanaklarınızı renklendirip güzel bir aydınlatıcıyla yanak üstü, kaş altı, dudak üstü bölgelerinizi aydınlatabilirsiniz. 

Son adım ten renginize uygun tonda ruj belirlemek... Açık tenli ve siyah saçlarınız varsa açık tonlarda kırmızı seçebilirsiniz. Koyu tenliyseniz kahveye bakan kırmızı tonlarını tercih edebilirsiniz.