Tüylerden kurtulmakla ilgili doğru bilinen yanlışlar - Bölüm 1

Güzellik
24/10/2018
Gillette Venus sizin için tıraşla ilgili merak ettiklerini açıklıyor. Venus ile acısız ve zahmetsiz pürüzsüzlük mümkün!

Tıraş olmak tüylerin çoğalmasına ve sertleşmesine neden olur.
Yanlış! Tüylerinizin uzama şekli tamamen genetik yapınıza ve hormonlarınıza bağlıdır. Yalnızca tüyler yeniden çıkmaya başladığında daha kalın çıkıyorlarmış gibi görünür.

Tıraş olmak cildimin kurumasına ve pul pul olmasına sebep olur. 
Tam tersi! Tıraş olmak, üst kısmındaki ölü deriyi uzaklaştırarak, cildinizin pürüzsüz ve güzel görünmesine yardımcı olur. Fakat tıraş sonrası en mükemmel görünümü yakalamak ve pürüzsüz hissetmek için tıraş jeli ve nemlendirici losyon kullanmayı unutmamalısınız.

Önemli bir davete hazırlanırken, aynı gün içinde tıraş olunmaz. Bir gün önce tüylerimi almalıyım.
Eğer cildiniz aşırı hassassa o zaman bir gün öncesinden tıraş olabilirsiniz ama iyi bir tıraş makinesi kullanıyorsanız her gün tıraş olabilir ve kızarıklıklardan korkmadan mükemmel pürüzsüzlükte bir cilde sahip olabilirsiniz. Her zaman  bol tıraş jeli kullanmak, bıçaklarının körelmediğinden emin olmak ve tahriş etmeyen bir nemlendirici kullanmak cildinizin sağlığını ve pürüzsüzlüğünü korumak için önemlidir. Ama unutmayın, davet plaj ya da havuz başı gibi bol güneşli, sıcak ve nemli bir alandaysa, hassas cildinizi bir gün önce tıraş etmek sizi tahrişten korur.

Pürüzsüz bir tene sahip olmak için güzellik salonuna gitmeliyim.
Tüylerden kurtulmak için birçok seçeneğiniz var. Fakat tıraş bıçağı kullanmak, cildinizin yumuşak ve güzel kalmasına yardımcı olmak için hızlı ve kolay bir yoldur. Ayrıca, ucuz ve rahattır; evinizdeki konforu bırakmana gerek kalmaz.

Ağda yapmak batıklara yol açmaz.
Ağda bacakları pürüzsüzleştirirken, bir yandan da batıkların oluşmasına neden olabilir. Tüylerinizden kurtulma yönteminiz ister tıraş ister ağda olsun, tüylerinizi almaya ölü derilerinizden arınmış ve temiz bir cilt ile başlamak batıklardan korunmanın en iyi yoludur.