Cilt bakım ürünlerini uygulama rehberi

Güzellik
2/05/2020


Nasıl kullanacağınızı tam bilmeden, bir sürü güzellik ürünü alıp evde biriktirmek kolay. Acaba bu ürünler günlük mü, haftalık mı yoksa aylık mı kullanılacak?

Yatmadan önce mi, yüzünüzü temizledikten sonra mı yoksa nemlendirici sürmeden önce mi? Ürünler birbirini tamamlayıcı nitelikte ya da tam tersi olabilir. Bu detaylara hakimseniz cilt bakımınızdan maksimum fayda sağlayabilirsiniz.

Cilt bakım ürünlerini nasıl uygulamanız gerektiğine dair tüyolarımızı keşfedin!

İşte parıl parıl bir cilt için bilmeniz gerekenler:

 1. Temizlik

  Yüzünüzü su ile yıkadıktan sonra, temizlik ürününüzle dairesel hareketlerle temizleyin. Daha sonra tonik uygulayın. Tonikten sonra serum ya da krem kullanabilirsiniz.

 2. Göz Kremi
  Krem sürmeden önce göz kremi uygulayın. Göz altı morlukları, torbaları ve kuruluğu engellemek için tasarlanan göz kremleri daha ince ve yağsızdır. Dolayısıyla ilk olarak bu kremi uygulamasınız.
 3. Serum uygulama

  Bezelye büyüklüğünde nemlendiriciyi ya da yaşlanma karşıtı serumu göz çevresi dışında tüm yüze uygulayın. Serumlar, göz kremleri gibi ince ve yağsızdır. Dolayısıyla nemlendirici öncesi uygulanmalıdır. Olay Regenerist

  Mikro Yapılandırıcı Serum ile cilt hücrelerinizi yenileyerek, daha sıkı bir görünüm kazanabilirsiniz.

 4. Nemlendirici
  Olay Total Effects SPF 15 Gündüz Kremi Pantene Saç Dökülmelerine Karşı Koruma bakım seti ile hem cildinizi güneşin zararlı etkilerine karşı korur hem de yaşlanmaya karşı savaşırsınız.
 5. Akşam Bakımı

  Önce cildinizdeki tüm makyajı yüz temizleme suyu ile temizleyin. Daha sonra yüz temizleyici ürününüzü kullanın. Haftada 2-3 defa peeling yapmayın unutmayın.

Daha sonra gündüz yaptığınız şekilde gece bakımınızı tamamlayın.Siz cildinize nasıl bakıyorsunuz? Sırlarınızı diğer kadınlarla da paylaşın!

Havalara Uygun Gardırop Düzenleme

Uzun vadeli güzellik sırları