Merve Özkaynak’tan 2017 kış sezonuna özel stil önerileri

Güzellik
24/10/2018
Yaz aylarının son demlerini yaşadığımız şu günlerde vitrinlerde kış sezonuna ait ürünleri görmek mümkün.

Her ne kadar kat kat giyinmek kulağa pek hoş gelmese de kış gardırobu için şimdiden hazırlık yapmak için en uygun dönem. Sezonun en favori parçaları ve en trend kombinleri için mağazalara akın etmenin şimdi tam vakti. 

1. Parka

Kış aylarının en temel parçalarının başında parka geliyor. Parka modası her ne kadar yeni olmasa da her sene yapılan tasarım değişiklikleriyle tekrar listelere üst sıralardan girmeyi başarıyor. Son dönemlerin stil sahibi parka tasarımlarına içi renkli kürklü olan parkaları eklemek mümkün. Aynı renk jean veya eteğinizle kombinleyebileceğiniz bu renkli parkalarla hem cool hem de şık görünebilirsiniz. Hemen hemen her türlü kıyafetle kombin kolaylığı sağlaması da parkanın bir başka avantajı olarak öne çıkıyor. 

2. Şapkalar

Kışın soğuk günlerinde sizi sıcak tutacak en önemli aksesuarlardan biri şapkalar. Geçen sezon oldukça moda olan ponponlu berelerin tahtını kasket şeklinde tasarlanan ponponlu şapkalar sallayacak gibi. Pek çok Hollywood starının da gözdesi olan bu modeller hem sıcak hem de şık bir kış geçirmek isteyenler için ideal aksesuarlardan biri. Fedora tarzı fötr şapkalar da kış aylarında daha asil görünmek isteyenlerin tercihi. Özellikle kış aylarına inat açık renk şapkalar son derece in. 

3. Örgü etekler

2017 kış sezonunda sıkça karşılaşacağımız modellerden biri de örgü etekler. Kış aylarıyla uyumlu bir birliktelik sergileyen örgü etekler giyene rahat ve bohem bir hava katıyor. Dar boğazlı kazak ve üstlerle rahatlıkla kombinlenebilen bu eteklerle en soğuk günleri bile üşümeden geçirmek mümkün. Kalın örgülü modeller yerine ince örgülü modellere yönelmek daha zayıf görünmenize yardımcı olur. 

4. Örgü üstler

Panço ve hırkalarda da örgü modellerine rastlayabilirsiniz. Kalın yünlü modeller bu sezon oldukça moda. Rahat bir giyim stili olması ve kombin sorununun olmaması örgü üstleri en çok tercih edilen modellerden biri yapabilir. Jean ve pantolonlarla oldukça uyumlu olan örgü üstler fötr şapkalarla şık bir ikili oluşturuyor.