Kış parfümünüzü nasıl seçmelisiniz?

Güzellik
21/07/2020
Kış mevsimindeki parfüm seçimini, yazdan ayıran nedir? İşte bu makaleyi bu soruyu cevaplayabilmek için hazırladık!

Soğuk günlerde en sıcak ve yoğun kokular genelde en çok tercih edilenlerdir. Temelde sıcaklık ve güvenle bağdaştırabileceğimiz kokuları beğeniriz kış aylarında. Parfüm giysilerimize canlılık kazandıran detaylardan biridir. Eğer alışkanlığımız varsa, parfüm sürmeden çıktığımızda bir eksiklik hissederiz ve hoş olmayan bir duygu... Peki kış mevsimindeki parfüm seçimini, yazdan ayıran nedir? İşte bu makaleyi bu soruyu cevaplayabilmek için hazırladık!

Kış için en uygun parfüm nedir? Parfüm tasarlanırken en önemli konulardan biri içeriğinin tamamen doğal olmasıdır. Yazları hafif ve tazelik hissi uyandıran parfümler seçeriz. Çiçekli, musk ya da sabunsu kokular yazın çok iyi gider. Kışınsa çiçekler, sandal ağacı, baharatlı kokular tercih edilir.

Bazı insanlar yaz kış aynı kokuyu da kullanabilir. Trendleri analiz ederek, kurallara uymaktansa size sıcak gelen, tatmin duygusu uyandıran ve rahat hissettiren kokuları seçmelisiniz.

Doğru kokuyu seçmek

En iyi çözüm bir parfümeriye gidip farklı örnekleri denemektir. Parfüm denemek için en iyi zaman sabahtır. Çünkü akşama doğru hava kirliliği ve gün içinde aldığımız birçok farklı koku yüzünden burnumuz çok iyi koku almaz. Bileklere biraz uygulamadıktan sonra birkaç saat geçmesini bekleyin, öyle karar verin. Diğer bir alternatif de yanınıza tarçın almak. Tarçın diğer kokuların kokusunu bastıracağı için sonraki parfümün kokusunu daha iyi alırsınız. 3 parfümden fazla denemeyin. Çünkü burun aynı anda en fazla üç kokuyu ayırt edebilir. Tabii uzman bir burnunuz yoksa.

İş yerindeki parfüm kullanımına dikkat edin. Eğer kış için özel bir parfüm aldıysanız bu kapalı alanda çok baskın kaçabilir. O yüzden az sürmeye dikkat edin. Romantik bir akşam yemeği için sıcak meyveler ve ahşap kokularını tercih edin. Günlük kullanımdaysa en sevdiğiniz parfümü tercih edin.

Saçlarınız için muhteşem bir ürün daha!

Güzellik rutininizde eksik olan ne?