Herkese uygun bir hırka vardır

Güzellik
17/07/2020
Kimi giysilerin zamanı hiç geçmez çünkü her durumda mükemmel görünürler. İşte size kendiniz için en uygun hırkayı bulmanızı sağlayacak bir rehber!

Kum saati

Bu vücut tipinde göğüs ve kalçalar aynı ölçüdedir. Bu yüzden göğüste bollaşan giysilerden uzak durun. Bunun yerine vücudu saran kumaşlar, koyu ve yoğun renkler tercih etmelisiniz. Böylece vücut hatlarınızı yumuşatabilirsiniz. Hafif, ipek bir bluz giyin, üzerine yumuşak dokunmuş bir hırka uydurun. Hırka tam kalçalarınızın üzerine kadar olmalı. Örgü hırkalar üzerinizde mükemmel durur. Kıvrımlarını yumuşak bir şekilde vurgulayarak güzelliğinizi ortaya çıkartabilirsiniz böylece.

Elma (V)

Bu vücut şekline sahip kadınların omuzları geniş, kalçaları dardır. Bu nedenle dikkati aşağıya çekmelisiniz. Yüksek belli, parlak renkli pantolonlar sizin için biçilmiş kaftan. Tek renk giysiler sizi daha uzun gösterir, ama büyük, ağır kalıplı giysiler sizin için en doğru seçimler olmayabilir. Uzun hırkaları tercih edin ve önlerini açık bırakın. Böylece görsel olarak sizi olduğunuzdan uzun gösterirler. Kısa, kesik hırkalar size uygun değiller, çünkü vücudunuzun üst kısmını olduğundan daha büyük gösterirler. Hem desen hem de renk itibariyle sade kumaşları tercih edin, üzerinize oturan ve belinizi örten bir hırka kalçalarınızın güzelliğini ortaya çıkartır.

Armut şekli (A)

Vücudunuz armut şeklindeyse kalça ölçünüz, göğüs ölçünüzden büyüktür, bu nedenle omuzlarınızı daha geniş gösterecek, göğsünüzü vurgulayıp, kalçanızı saklayacak türde giysilere ihtiyacınız var. Destekli sütyen tercih etmeli, kolları bol, süslü bluzlar giymelisiniz. Üst giysileriniz göğüs etrafında daralmalı. Uzun, bol kollu hırkalar sizin üzerinizde çok güzel durur. Hırkanın üzerine güzel bir kemer de uydurabilirsiniz. Koyu renkleri tercih edin, böylece daha zayıf görünürsünüz. Bir de düz paçalı pantolonları seçmelisiniz ki kalçalarınızı görece düz göstersinler. Doğru aksesuarı seçmeye gelince: Şık kolyelere şans tanıyın, dikkati bedeninizin üst kısmına çekmekte çok faydalarını görürsünüz.

Muz şekli (I)

Uzmanlar en kolay giydirilen vücudun bu olduğunu söylüyorlar: Omuzlar bel ve kalçalarla tam bir denge içinde. Boyunuzu fazla uzun göstermeyen giysiler tercih edin, katlı ve çok boyutlu bir stil geliştirmeniz gerekir. Yakalar, dalgalar, manşetler göğüs bölgenizi belirginleştirecektir. Dolayısıyla bu özelliklerden bol bol yararlanmalısınız. Uzun hırkaları tercih edin ve belinizi geniş bir kemerle vurgulamayı unutmayın. Kemerler vücudunuzun güzelliğini ortaya çıkarmanızı sağlayan en iyi dostlarınız olacak. Vücudunuzu saran elbiseler giydiğinizde altına boğazlı içlikler uydurun. Düz, dar kotlar, A-hatlı etekler giyin, çünkü böylece dikkati canınız nereye istiyorsa oraya çekebilirsiniz.

Gördüğünüz gibi hırkaları sıkıcı bulmak için hiçbir sebep yok, kendinize uygun bir hırka mutlaka bulursunuz.

Eğer çamaşır uzmanı markalarımızla doğru kombinasyon yapmak istiyorsanız: Ariel leke savar kapağı zorlu lekelerde kullanın. Ariel çamaşır deterjanı her türlü kumaşı yıkamada ve uzun süren ferahlıkta sizin yanınızda...

Güzellik İpuçları İçin Tıklayın!
Moda sizi takip etsin!