Temizliğe başlamadan önce, zarar ile risk arasındaki farkı bilmelisiniz

Ev
21/07/2020
Biz kadınlar ev işlerini daha hızlı ve etkili yapmamızı sağlayan harika temizlik malzemeleri olmaksızın ne yapardık? Bu işi beceren ise muhteşem kimyasal formüller. Ama kullandığınız kimyasalın sizin için zararlı mı olduğunu yoksa risk mi taşıdığını bilebiliyor musunuz?

Bu ürünler titiz testler sayesinde ve "uygulaması kolay" talimatları ve etiketleriyle kullanım açısından güvenli olsalar da farklı ‘zarar' ve ‘risk' seviyeleri vardır. Kimyasal bileşenlerin ne kadar güvenli olduğunu değerlendirirken, kullanılan terminolojinin tam olarak ne anlama geldiğini anlamak önem taşır. Örneğin, bir çok insan ‘zarar' ve ‘risk' kelimelerini birbirinin yerine geçecek şekilde kullanır, halbuki bu kelimeler tamamen farklı anlamlara gelir.

Riskleri idare edebilmek için kimyasal bileşenler kullanılan ürünlerin üreticileri formüllerini oluştururken risk değerlendirmelerinin sonuçlarını dikkate alırlar. Bu sonuçlara dayanarak, risklerin nasıl azaltılabileceğini belirlerler ve müşterileri ile nihai kullanıcılara ürünün güvenli biçimde nasıl kullanılacağı ve riski azaltmak için alınması gereken önlemler hakkında gerekli bilgileri iletirler. Bu bilgi üreticinin web-sitesi, müşteri danışma hattı ile ürünün etiketi ve paketi gibi farklı kanallar üzerinden iletilir.

Bu yüzden, temizliğe başlamadan önce, beklentilerinizin karşılanması için kullandığınız ürünlerin üzerindeki etiketleri dikkatle okuyun ve bir kimyasala maruz kaldığınızda ne yapmanız gerektiğini öğrenin.


Ariel'den sıvı bir yenilik!
Yemek odası için dekorasyon önerileri