Sürdürülebilir üretim ile ilgili daha fazlasını keşfedin

Ev
19/08/2020

Fairy’nin daha yeşil bir gelecek için nasıl çalıştığını öğrenin.Ürünlerimizin daha iyi bir dünya için güç kaynağı olmasını istiyoruz. Bu anlayışla sürdürülebilir kaynak ve üretim çözümleri ile yaşadığımız dünyayı gözetirken, ürünlerimizin günlük yaşamınızı da zenginleştirmesini istiyoruz.


Sürdürülebilir üretim, anlaması zor bir terim olabilir. En basit açıklamasıyla, hammadde, enerji ve doğal kaynakların kullanımını en aza indirerek bir ürün yaratmak demektir.

Kullandığımız kaynakları sınırlandırarak, gelecek nesillerin de bu kaynaklara erişiminin olmasını sağlanmak istiyoruz.

Fairy, bulaşıklarınızda bildiğiniz ve güvendiğiniz sonuçları sunarken, tasarımdan üretime ve ambalaja kadar imalat sürecinin her aşamasında sürdürülebilirliğe kendini adamıştır. Fairy için sürdürülebilir üretime ulaşmak demek, enerji ve su kullanımını azaltmak, üretim süreçlerinden kaynaklanan emisyonları azaltmak ve fiziksel atıkları azaltmak demektir.

Sürdürülebilir üretim, üretim tesislerimizde başlar. Kullandığımız ekipmanların enerji tasarrufunun mümkün olan en azami seviyede olmasını hedefliyoruz. Bu, üretim sürecinden çıkan atığın en aza indirilmesini ve ortadan kaldırılmasını da hedefler.

Ayrıca üretim süreçlerimizi en iyi şekilde kullanmamıza yardımcı olacak yenilenebilir elektrik kaynaklarını da süreçlerimize dahil ediyoruz. Tüm tesislerimizin gücünü 0 yenilenebilir enerjiden sağlaması için çalışmaya devam ediyoruz.

Yenilenebilir enerji ile sürdürülebilirlik

Fairy yenilenebilir enerji kullanan bir marka olmaktan gurur duyuyor.

Yenilenebilir enerji, tükenmez kaynaklardan (fosil yakıtların aksine) elde edildiğinden sürdürülebilirdir. Yenilenebilir enerji kaynaklarına birkaç örnek vermek gerekirse, hepsi doğal olarak meydana gelen rüzgâr enerjisi, güneş enerjisi, biyokütle enerjisi, jeotermal enerji ve akan suyun gücünün kullanıldığı hidroelektriği sayabiliriz. Genel olarak, yenilenebilir enerji temiz enerjidir ve çevreyi kirletmez. Uzun vadede güvenilebilecek, sürdürülebilir bir enerji kaynağıdır.

Fairy sadece üretim değil atık ve enerji süreçlerinde de sürdürülebilirdir. Fairy ambalajları, yenilenebilir enerji ve sıfır atık anlayışı ile üretilmektedir.

2030’a kadar tüm tesislerimizde Yüzde 100 yenilebilir enerji

Fairy, 2030 yılına kadar tüm tesislerinde yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanmayı hedefliyor.

Dünyanın en büyük tüketici ürünleri üreticilerinden biri olan Fairy, sürdürülebilir seçimler yapmaya kararlı. Bu yüzden değerlerimizin merkezinde sürdürülebilirlik yer alır.  Fairy olarak gezegenimize, çevreye ve tüketicilerimize karşı üzerimize düşeni yapma sorumluluğumuzu yerine getirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz.

Kendimizi gezegenimizi korumaya adadık ve çabalarımızı mümkün olan en anlamlı etkiyi yaratabileceği şekilde yönlendiriyoruz. 

Fairy, kendi kategorisindeki en sürdürülebilir marka olmayı hedefliyor. Bu hedefi en iyi ürün performansını korurken atıkları azaltarak ve yenilenebilir enerji kullanarak sağlıyoruz.

Fairy Platinum Sıvı Bulaşık Deterjanı'nı keşfedin!