Paranız yokken alışveriş yapmak?

Ev
4/02/2020
Günümüzün ekonomik şartlarında, herkes akıllı alışveriş lafını işitmiştir. Tabii eğer alışveriş yapabiliyorsanız; para sorununuz varsa, genelde muhtemelen vitrinlere bakmakla yetiniyorsunuzdur. Gelin sizi bunun yerine farklı bir alışveriş şekli ile tanıştıralım: Gardırop alışverişi!

21. yüzyılda kadınlar için en akılcı alışveriş şeklinin var olan gardırobu yeniden keşfetmek olduğunu fark etmeniz için bir ekonomik durgunluğa veya bütçenizde bir daralmaya ihtiyaç yok. Her zaman gardırobunuzda tam aradığınız gibi bir kıyafet, unutulmuş bir hazine, size arada sırada alışveriş yapma isteği veren içinizdeki boşluğu dolduracak bir parça mutlaka vardır. 

Kıyafetlerinizi yeniden tasarlayabilir veya tamamen yeni kıyafetlere dönüştürebilirsiniz. İnternette eskilerinizi nasıl eşsiz ve trendlere uyan kıyafetlere dönüştürebileceğinize dair sayısız hile bulunmaktadır; örneğin bol kot pantolonunuzu elbiseye çevirmek, eşarbınızı eteğe dönüştürmek. Gardırobunuzdaki daha eski parçaları yeni bir şeylere dönüştürmekten korkmayın. Gerçekten bu en ucuz yöntem ve ayrıca tatmin edici bir numara. 

Zamansız parçalarınızı onlara iyi bir şekilde bakarak saklayın ve onları 3-4 farklı kombinasyon ile farklı şekillerde kullanın. Bir şeyler satın alırsanız, her zaman klasik, basit parçaları tercih edin. Bu yolla, gelip geçen moda akımlarını yakalayabilmek için tek ihtiyacınız aksesuarlar olur. Tek bir parça aksesuar size tamamen yeni bir görüntü verebilir.

Bazı zamanlar yeni yıkanmış, harika kokan giysileri giymek bile size tamamen yeni bir şey giyiyormuşsunuz hissi verebilir. 

Tek ihtiyacınız iyi bir alışveriş arkadaşı. Kıyafetlerinizi yeniden keşfetmenin temelinde titizlik yatar. Titizlik kıyafetlerinize bakmak ve uzun süreli kullanmak anlamına gelir. Ariel’i deneyin; kıyafetlerinizi onları tekrar tekrar giymenize imkan verecek şekilde kusursuz bir şekilde temizleyecek ve harika kokmasını sağlayacaklar; görünümünüz istediğiniz kadar yenileyebileceksiniz ve kimse üzerinizdekinin yeni mi yoksa gardırobunuzdan mı olduğunu bilemeyecek. En iyi alışveriş arkadaşınız Ariel olacak.

O yüzden artık vitrinleri seyretmeyi unutun ve bunun yerine gardırop alışverişini seçin. Sadece dolabınızı açın ve içine bir bakın. Eski klasik parçalarınızı yeniden keşfedin. Daha önce giymeye cesaret edemediğiniz (veya varlığını bile unuttuğunuz) bir parçayı mı yoksa sürekli giydiğiniz bir tanesini mi seçtiğiniz hiç önemli değil.