Mükemmel bir yaz partisi için 6 öneri

Ev
24/10/2018
Yazın arkadaşlarınızı eve davet etmek sizi zorlayan bir şey olmamalı. Partiyi planlamadan bulaşık yıkamaya zahmetsizce güzel bir gün geçirmek için önerilerimize kulak verin.

Dışarıda güneş parlıyor. Sıcacık bir hava sizi bekliyor. Ailenizi ya da arkadaşlarınızı davet edip eğlenmekten daha güzel ne olabilir ki? Fakat en güzel buluşmalar bile planlama ve sonrasındaki temizleme yüzünden sizi zorlayabilir. Bu fikrin sizi eğlenmekten alıkoymasına izin vermeyin. Size yardımcı olacak ipuçlarımızla sorumluluğunuzu azaltıp, dostlarınızla güzel bir günün keyfine varabilirsiniz.

Self servis

Misafirlerin içeceklerini doldurma işini kendilerine bırakın. Gelmelerinden önce içecek masasını hazırlayın. İlginç kokteyller yapmayı da ihmal etmeyin. Ayrıca çilekli limonata ya da naneli limonata deneyebilirsiniz.

Büfenize renk katın

Büyük bir buluşmada büfe hazırlamak çok rahat olmayabilir ama sadece makarna salatası, kısır ve börekten oluşmak zorunda değil. Neden burger bar yapmayı denemiyorsunuz? Burger köftelerini önceden pişirip, ekmek ve farklı iç malzemeleriyle sunabilirsiniz. Büyük bir kasede patlamış mısır ya da kurabiyeleri servis edin. Kurabiyeler için de banabilecekleri çikolata sosu ekleyin.

Piknik zamanı

Herkesi sizin önce gidip ortamı hazırlayacağınız bir pikniğe dönüştürerek konukları mutlu edebilirsiniz. Kim önceden hazırlanmış pikniğe gitmek istemez ki?

Çiçek detayları

Dekore etmenin en kolay yolu işe çiçeklerle başlamak. Mevsim çiçekleri toplayıp eski cam kavanozlara yerleştirin. Farklı boyutlardaki kavanozları sofranıza, banyoya ve mutfağa koyun. Akşam üstü yapacağınız bir çay partisi için ideal bir dekorasyon.

Onlar da yardım etsin

İş temizlemeye geldiğinde misafirleriniz de size yardım edebilir. Evde misafirlerin ulaşabileceği bir çöp tenekesi olsun. Üzerine çöp olduğunu belirten bir yazı asın. Ayrıca kirli tabakların duracağı bir masa daha kurabilir, böylece herkesin tabak ve bardaklarını buraya bırakmasını sağlayabilirsiniz.

Bardaklarınız parıldasın

Her şeyden önce bardakları temizleyin. Çünkü Fairy uzmanları bardakların su temiz ve sıcakken çok iyi temizlendiğini söylüyor. Elde yıkarken Fairy Platinum Sıvı Deterjan size bu konuda aradığınız temizliği verebilir. Sadece birkaç damlası partinizden kalan tabaklara yetecektir.