Sonsuza kadar beraber: Giysilerinizin yeni kalması için ipuçları

Ev
24/10/2018
Gardırobumuzdaki bazı giysiler bizim bir parçamız olmuştur ve bizi tanımlar. Daha çok giydiğimiz için daha hızlı eskitiriz ve onlardan ayrılma fikri bizi rahatsız eder. En sevdiğiniz giysinize çok daha iyi bakmanız ve mümkün olan en uzun süre sizinle kalması için ipuçları hazırladık.

Hepimizin çok sevdiği bir siyah kazağı vardır. Hem üzerimize tam oturur hem de tüm pantolonlarımızla ve hatta eteklerimizle harika durur. Belki sevgilimizle tanıştığımızda giymişizdir ya da bebeğimiz ağlarken onu sıcak tutmuştur. Ya da yıllar önce kız arkadaşlarımızla çıktığımız bir akşam için almışızdır.

Sakladığı anı her ne olursa olsun, kazağımızdaki tüy yumakları, kollarındaki yıpranma bizi mutsuz etmeye yeter. Üzülmeyin, yepyeni kalması için birkaç önerimiz var.

Öncelikle ne zaman bir giysiyi çok beğenirseniz, eğer bütçeniz yetiyorsa aynısından bir tane daha alın. Aynı tişörtten, aynı kazaktan ya da aynı pantolondan bir tane daha olmasında hiçbir sakınca yok; aksine yaşamı sizin için kolaylaştıracaktır.

Giysilerinize özenle bakın. Eğer kazaksa katlayın, sakın asmayın. Askılar kazakların omuzlarını esnetir. Eğer tişört ya da bluz ise asın. Asmak sizi son dakika ütüleme zahmetinden kurtarır.

Her bir parçayı özenle yıkayın ve kurutma talimatlarına uyun. Bazı giysiler hassastır ve çocuk giysileriyle aynı anda yıkamak yıpratıcı olabilir. Hassas giysilerinizi nasıl yıkamanız gerektiğini bilmiyorsanız Ariel'in yıkama etiketlerine göz atın. En sevdiğiniz giysinin rengi siyah değilse, renkleri canlı tutan bir deterjan tercih edin.

Eğer zamanınız varsa pamuklu olmayan giysileri elde yıkayın. Lavaboyu soğuk suyla doldurun ve birkaç damla Ariel Sıvı Deterjan ekleyip 20-30 dakika bekletin. Güzelce durulayıp elde sıkın. Kazağı bir havluya sararak fazla suyu emmesini bekleyin. Daha sonra temiz bir havlu üzerine yayarak kurutun.

Dışarı çıkmak için hazırlanıyorsanız, makyajınızı ve saçınızı giyinmeden önce yapın. Çünkü toz allıklar, göz farları, saç ürünleri giysilerinizde leke bırakabilir. Deodorantınızı da üzerinizi giyinmeden önce sıkın. İçeriğindeki alüminyum giysilerinizin dokusunu bozabilir, beyaz giysilerinizi ise sarartabilir. 

Eğer kurutucu kullanıyorsanız, kazaklarınızın çekmesini engellemek için ayarın uygun olmasına dikkat edin. Ya da hafif nemliyken alıp o şekilde asın.

Bunlar bizim önerilerimiz. Siz ayrılmak istemediğiniz giysilerinize nasıl bakıyorsunuz? Bize anlatın.