Bir sabahın hikayesi

Ev
9/11/2018
İşin sırrı şu: İyi bir öykünün insanı çeken bir başlangıcı, ilginç bir entrikası ve tatmin edici bir sonu olmalı.

İşin sırrı şu: İyi bir öykünün insanı çeken bir başlangıcı, ilginç bir entrikası ve tatmin edici bir sonu olmalı. Eğer bir bölüm eksik kalırsa, tüm öykü boşa gider. Sabah bir fincan sıcak çay veya kahve sonrası dolabımızı açtığımızda, giysilerimizde saklanmış binlerce hikaye, hatıra ve deneyimi içeren fırsatlarla dolu bir dünyanın kapısını açarız. Kokular, kumaşlar ve renkler giysilerimizin hikayelerini çekici ve kişisel yapan önemli özelliklerdir. Onlara ilgi ve dikkat gösterin, onlar da şafaktan gece yarısına kadar işin geri kalanını halletsin.

Her şey bir koku ile başlar. Dolabın kapağını açmak ve taze kokuyu solumak sizi mükemmel bir ruh haline sokar. Giysiler arasında gezinmek, kumaşları hissetmek. Parmaklarınızın arasından kayanlar, soğuk sabahlarda sizi ısıtan örgü parçalar, muhteşem hatıraların ve büyük planların parçası olan ipekliler ve kadifeler. Gözlerinizin bu inanılmaz görüntüyü, çok çeşitli canlı renkleri ve plastik gölgeleri içine çekmesine izin vermek… Her biri kendi içinde özeldir ama ayrıca kişisel tarihinizin bir parçasıdır.

Mükemmel bir sabah hikayesinin baş kahramanı. Bunaltıcı bir günlük ritüelin, giyinme sürecinde bizi duygularımızın yönlendirmesine izin verdiğimiz takdirde nasıl çekici bir ritüele dönüşebileceğinin hikayesi. Taze ve nazik kokular, o günümüzün hikayesine büyük bir neşe ile başlamamızı sağlayacaktır. Ve seçtiğimiz parçalar (koltukta yayılırken veya kitap okurken daha rahat kıyafetler giymemiz için yer açıp) yeniden dolaptaki diğer giysilere katıldığında günümüzü sıcak bir hoşçakal ile tamamlayacaktır.

Hayır, bu hayat boyu sürecek bir hikaye değil, sadece basit bir günün hikayesi olmak amacında. Bu yüzden, her sabah gardırobunuzun önünde durduğunuzda, kıyafetlerinizin vücudunuzu nazikçe sararak ve burnunuza kalıcı kokular taşıyarak hayatınızın her yeni gününü renklendirmesine izin verin.