Bembeyaz, pembe-beyazdan iyidir

Ev
24/10/2018
Küçük çocuklar çamaşır yıkama konusunda olağanüstü fikirlere sahip olabilirler, ama bu fikirlerin çok azı günlük hayatta uygulanabilir. Peki sizin ufaklık kocaman bir fikirle çıkıp geldiğinde ne yapmalısınız? Cevabı bir anneden dinleyelim.

"Kızım için sürekli hareket halinde olmak çok normal. Üç buçuk yaşında ve kendi kendine bir sürü şey deniyor. Onu holde yürürken, yeni yıkanmış, kurutulmuş ve ütülenmiş beyazların etrafında tepinirken gördüğümde gözlerimi devirmiyorum. Ya da ilk yaptığım şey bu olmadı.

Kızımın ne kadar kararlı bir çocuk olduğunu ilk fark eden iki buçuk yaşındaki oğlum oldu. Benden farklı olarak ona ne yaptığını sordu.

"Sihir makinesinde giysilerimi pembeye boyuyorum."

Pekala, bu enteresan bir cevaptı. Derken arkadaşı Dilara'nın annesinin beyaz çamaşırları kırmızı bir çorapla yıkayıp her şeyi pespembe yaptığını anladık. Dolayısıyla, benim küçük meleğim harika bir fikir geliştirmiş ve bütün giysileri pembeye boyamaya karar vermişti.

Neden bu kadar erken yaşta başlamasın ki, diye düşündüm. Onu çamaşır makinesine götürüp yıkanacak çamaşırları doldurmasını istedim. Tabii ki daha önce evin her yerinden topladığı temiz çamaşırları değil, kirlileri... Sonra ona Ariel Sıvı Deterjan'dan ne kadar kullanması gerektiğini anlattım. Tabii bir de makineyi hangi ayarda çalıştırması gerektiğini ve başlama düğmesine nasıl basacağını.

Tabii ki Ariel'i güvenli ve onun erişemeyeceği bir yere koydum yine.

Yıkamadan sonra temiz çamaşırları çıkarttık ve birlikte astık.

O zamandan beri kızım her hafta bana çamaşır yıkamada yardım ediyor. Bir daha giysileri pembeye boyamaya asla kalkışmadı.

Ariel'i çocukların erişemeyeceği bir yerde tutmayı unutmayın. Ne kadar kullanacağınızı da şişenin arkasındaki kullanma kılavuzundan öğrenebilirsiniz. Özellikle hassas çamaşırlar söz konusuysa makineyi fazla doldurmamaya özen gösterin.