5 adımda yaşamınızı kolaylaştıracak gardırop detoksu

Ev
24/10/2018
Gardırobunuzda kayboluyor ve bir sürü kıyafetiniz olmasına rağmen giyecek bir şey bulamıyor musunuz? Gardırop detoksumuzla giysilerinizi giyilebilir hale getirin!

Kıyafetlerle dolu bir dolap ama aslında giyecek doğru düzgün bir şey yok… Hala 1998’de aldığınız kot pantolon duruyor, ne modası var ne üzerinize oluyor. Ya da indirimden aldığınız ve hiç giymediğiniz bluz her dolabı açtığınızda size bakıyor ama hiç giyilmiyor. 5 adımda gardırobunuzu sevdiğiniz, giydiğiniz ve değer verdiğiniz giysilerin kalacağı şekilde organize edin ve diğer her şeyden kurtulun.

1. Şu an üzerinize olmayan her şeyi atın

Çocuklar doğmadan önce giydiğiniz kot pantolonu, size büyük gelen bluzu ve üzerinize olmayan diğer her şeyi ayırın, verin ya da atın. Giysilerinizin size yakışmasını istersiniz, üzerinizde iyi durmalarını ve en önemlisi size rahat hissettirmelerini. Asla giymeyeceğiniz bir şeyin dolapta durmasına gerek yok. Eğer atmaya kıyamıyorsanız, bazı şeyleri bir kenara kaldırıp daha sonra atmayı deneyin. Çünkü uzun süredir görmediğiniz giysilerden kurtulmak daha kolaydır.

2. Geçen yıl giymediğiniz her şeyden kurtulun

Tekrar tekrar giyeceğimizi düşünerek dolabımızda geçen yıllara ait giysiler biriktiririz. Fakat üzerimize olmadığı için, modası geçtiği ya da eskidiği için giymeyiz. Ama o giysi yine de orada durur! Eğer giymiyorsanız ya da giydiğinizde içinde iyi hissetmiyorsanız kurtulun o giysiden. Giymekten keyif alacağınız giysilere yer açın.

3. Gerçekten sevdiğiniz giysilere iyi bakın ve sık sık giyin!

Hepimizin dolabında çok sevdiğimiz parçalar vardır. Ama genellikle eskimesin diye az giyeriz, sakınırız. İşte bunu yapmayın! Sevdiğiniz giysilere iyi bakarak daha uzun ömürlü olmalarını sağlayabilir, yıllarca giyebilirsiniz. Bizi iyi hissettiren giysiler giyilerek eskimeli, dolapta bekleyerek değil.

4. Kombinler yaratın

Birkaç klasik ve iyi kalite giysiyi bir kenara ayırın: İyi bir ceket, birkaç kaliteli tişört, çok iyi kalıbı olan bir pantolon ya da kumaş pantolon. İyi durduğunu bildiğiniz 5-6 kombin yapın, ayakkabıları, aksesuarları da ekleyin. Fotoğraflarını çekin ve dolabın üzerine ya da içine bu fotoğrafları asın. Bir türlü giyecek bir şey bulamadığınız bir gün işinize yarayacak.

5. Renkleri unutmayın

Bir parça renk kombininizi canlandırır. Herhangi bir kombini canlandıracak aksesuarları kenara ayırın. Renkli şallar, büyük kolyeler, şapka ya da büyük renkli küpeler gibi. Eğer küçük çocuklarınız varsa, renkli, desenli ve siyah parçaların beyazlardan daha uygun olduğunu aklınızın bir köşesinde tutun.

Giysilerinize nasıl bakacağınız hakkında daha fazla ipucu ve Ariel ürünlerinin tümünü görmek için tıklayın.