Yemek odası için dekorasyon fikirleri

Ev
24/10/2018
Mutfağınızda ve yemek odanızda bahar için yapacağınız küçük değişikliklerle kendinizi mutlu edebilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanın ve bırakın bahar çok daha önceden evinize gelsin! Evinizi ve ruhunuzu aydınlatın!

Dışarıda hava bulutlu olduğunda ya d a eviniz yeterince ışık almadığında yapılacak en iyi şey perdeleri daha açık ve parlak renklerle değiştirmektir. Turuncu, kırmızı, pembe, çizgili ya da çiçekli desenler üzerinizde olumlu bir etki yaratacaktır. Masanızı da açık renk bir örtüyle örtebilir, beyaz peçeteler yerine renklileri tercih edebilirsiniz. Bu tür düzenlemeler size pahalıya mal olmaz ve bahar konseptine de uyar.

Bahara ait başka bir özel renk de çimen yeşilidir! İnsan psikolojisini olumlu yönde etkilediği kanıtlanmış olan bu rengi kırlentlerde kullanabilirsiniz. Masa üzerinde vazo ve taze çiçekler, meyve kasesinde meyveler, limonların ve portakalların bir arada olduğu bir sepet, renkli elmalar... Bunlar sadece dekorasyon için değil, aklınıza gelmediğinde size yemeniz gerektiğini hatırlatmak için de harika çözümler.

Mutfaktaysa zeytinyağı şişelerine sarımsak, biber, biberiye ekleyebilir, daha hoş ve "ev yapımı" gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Evinizde yaptığınız bahar dekorasyonu fikirlerini bizimle paylaşmak ister misiniz? Burada kendi makalenizi yazabilirsiniz!