Sonbahara en yakışan dekorasyon fikirleri

sonbahara-en-yakisan-dekorasyon-fikirleri
0
slideshow-image

1) Pırıltılı alacakaranlık

Sonbahara yakışan ve bu mevsimdeki ruh halimizi yansıtan bir ışık harika olacak. İhtiyacınız olan şeyler, eski kavanozlar, bahçeden toplanmış ince dallar (bu konuda çocuklardan destek alabilirsiniz). Dalları, kuru çiçek buketi gibi kavanozun dışına taşacak şekilde parçalara ayırın. Dalları kavanozun kenarlarına yapıştırın ve ortasına küçük mumlardan yerleştirin. Dalların mumdan mümkün olduğunca uzak olmasına dikkat edin. Eğer kavanoz yeterince geniş değilse, sadece dallarla da süsleyebilir ya da pille çalışan mumlardan koyabilirsiniz. Kışlık evinize rüstik bir hava ekleyecek. 

slideshow-image

2) Daha çok örgü

Bu sonbaharda atkı ve şapka yapmakla yetinemeyecekseniz, eviniz için dev bir örgü battaniye örmeye ne dersiniz? Tüm kış yatağınızın ucunda duracak bu yumuşak örtü, soğuk gecelerde film izlerken de size huzurlu hissettirecek. Büyük tahta şişlerden alın, en kalın yün ya da pamuklu yünle horoşa örün. Hem kolay hem de çabucak biter. Ya da 4 düz, 4 dört örerek kareler yaratabilirsiniz. Örgü battaniyeler çabuk eskimemesi için her zaman yıkanmaz. Febreze Kumaş ve Çamaşır Ferahlatıcı Sprey ile yeni yıkanmış gibi kokmasını sağlayabilirsiniz.
slideshow-image

3) Bahçeyi içeri taşıyın

Kışın her şey kış uykusuna yatar; bazı bitkiler haricinde! Evinizi yeşillendirmek hem ruh halinizi hem de evinizi canlandıracak. Bu yılın en popüler bitkisi sukulentler. Sadece şık değil, aynı zamanda kuru ve sıcak ortamlarda da yaşayabiliyorlar. Balık fanusu gibi uygun bir fiyata alabileceğiniz camın içine çakıl taşları ve ardından kaktüs toprağı koyun. Sukulentlerinizi ekin ve keyfini çıkarın. 

slideshow-image

4) Geceyi kucaklayın 

Dışarısı soğuk olabilir ama kendinizi eve kapatmanız için hiçbir sebep yok. Bu güzel sonbahar akşamlarının tadını, balkon ya da bahçeyi ısıtarak dışarıda da çıkarabilirsiniz. Battaniyeler, kavanozda mumlar, kuruyemiş, en sevdiğiniz içecek… Mümkünse ateş yakabilir ya da balkonda mangal ateşiyle ısınabilirsiniz.

slideshow-image

5) Minik kitaplık 


Sonbaharda herkes battaniyenin altına girip, sıcak bir içecekle kitabını okumak ister. Bunun için harika bir okuma köşesi yaratın. Bu köşe, sizden başka kimsenin kullanamayacağı ya da en azından siz kitap okurken rahatsız edilmeyeceğiniz kutsal bir alan olsun. Pencere kenarı bu iş için ideal. Okuduğunuz kitaplardan da şık bir sehpa yaparak, içeceğinizin keyfini çıkarın.

Sizin sonbahar için düşündüğünüz dekorasyon fikirleri var mı? Bizimle paylaşın! 

0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı