Ferah bir yaşam alanı yaratmak

Ev
24/10/2018
Evinizi mükemmel bir yaşam alanına dönüştürmek ilk bakışta hem karmaşık hem de pahalı bir operasyonmuş gibi görünebilir. Yaşam alanınızı yenilemek için büyük değişikliklere ihtiyacınız olduğunu düşünebilirsiniz.

Mobilyaları mı yenilemeli, dekorasyonu olduğu gibi elden mi geçirmeli. Ama bütün bunlar çok yüksek bütçeli işler. Oysa çok daha küçük çaplı değişikliklerle, yaşanabilir bir eve sahip olmak da mümkün.

Sizin için kolayca uygulanabilir, makul bir bütçeyle başa çıkılabilir öneriler derledik...

1. Tertemiz bir hava

Bir evin atmosferini en çok etkileyen meselelerin başında kokular gelir. Febreze Non-Stop Fresh ile kötü kokuları bertaraf etmek çok kolay. Febreze Non-Stop Fresh evinize yerleştirdiğiniz andan itibaren 60 gün boyunca havayı temizler ve ferah bir koku yayar. Şık tasarımıyla evinizin her noktasına yerleştirebileceğiniz bu ürün, küçük ve orta büyüklükteki odalarda rahatlıkla kullanılabilir. Yapmanız gereken tek şey, ürünü tamamlayan yağ haznesini 60 günde bir değiştirmekten ibaret.

2. Duvarlara ayna

Küçük odaları daha büyük göstermenin en kestirme yolu aynalar. Yansıtma özelliğiyle bir ayna, iki cam arasına yerleştirilerek odanın fiziksel boyutuyla ilgili ferahlatıcı bir illüzyon yaratmanızı sağlayabilir. Dar, uzun koridorlar ve girişlere bir ya da birkaç ayna yerleştirerek bu alanlara da ferah bir görünüm kazandırabilirsiniz.

3. Dağınıklıkları toplamak

Dağınıklıklarınızı toplayacak dolap ve sandıklar aynı zamanda evinizin dekorasyonuna da katkıda bulunurlar. Kendinizi atmaktan alıkoymayın. Aksine kocaman bir torbayla etrafta dolaşıp gereksiz eşyalardan kurtulun. Eski gazete ve dergileri geri dönüşüme gönderin, böylece kitaplığınızda yer açılır. Yeni kitaplar ya da DVD'ler ortalıkta dolaşmaktan kurtulmuş olur. Ayrıca dekoratif sandıklar ve sepetlerle de dağınıklığınıza çare bulabilirsiniz.

4. Çerçevenin içi

Kötü resimler, bütün odanın havasını olumsuz etkilerler. En sık yapılan hatalardan biri küçük bir odanın her yanına bir sürü resim asmaktır. Resimlerle dolu küçük bir duvar hiç de hoş bir etki bırakmaz. Mümkünse olabilecek en iyi resimleri, profesyonel çerçeveyle kullanın duvarlarınızda. Biraz pahalıya patlayacak olsa da eviniz için buna değer.

5. Yatak odasında güzellik

Yatak odanızı güzelleştirmek kendinize yapabileceğiniz en büyük iyiliklerden biri. Yalnızca birkaç kumaşı değiştirerek bile, odanızın atmosferinde beklenmedik bir etki yaratabilirsiniz. Ferah, temiz bir hava için ketenden vazgeçmemeli. Birkaç fazladan yastık rahatlık hissini artırır. Çiçek desenli örtülerle de yatak odanıza bahar havası kazandırabilirsiniz.


febreze nonstop