Feng Shui'ye Uygun Bir Yatak Odası Hazırlamak

feng-shui-ye-uygun-bir-yatak-odasi-hazirlamak
0
slideshow-image

1. Kural: Yatak odasında televizyon olmaz!

Günümüz evlerinde yatak odasına televizyon koymak ortak bir özellik halini aldı. Fakat bu Feng Shui enerjisinin dolaşımı için büyük bir engel. Yüksek oranda elektromanyetik frekans yayması bir tarafa, stresi de eve getirmenize sebep oluyor. Hatta televizyon, ilişkisi olanlar için ilgi dağılması yaratabiliyor.

slideshow-image

2. Kural: Eşleştirmek uyum yaratır

Odanızı dekore ederken, özellikle mobilyalarda birbiriyle aynı olan eşyalar kullanmak Feng Shui'ye göre uyum getirir, iki tane komodin gibi. Ayrıca rahat bir yatak, sağlam bir başlık ve yüksek kalitede çarşaflar yatak odalarının olmazsa olmazı.

slideshow-image

3. Kural: Nefes alabileceğiniz kadar hava olsun

Feng Shui'nin ana kurallarından biri odanızı yeteri kadar hava almasıdır. Aksi takdirde Feng Shui'nin yarattığı enerjiyi içinize çekemezsiniz. Yaz aylarında açık pencereler odanızda hava akışını sağlayacaktır. Kışın cam açmak mümkün olmadığında hava temizleyici kullanmakta fayda var. 

slideshow-image

4. Kural: Dağınıklığa izin vermeyin

İşi başından aşkın anneler kendi odalarını göz ardı edebilir. Özellikle de çocuklarının odasını toparlamakla geçirdikleri koca bir günden sonra... Dağınık bir oda bitmemiş işleri ve huzursuz bir zihni simgeler. Toparlamaya hiç zaman yok diye odanızı dağınık bırakmayın. Çünkü bu hem uyku kalitenizi hem de ruh halinizi olumsuz etkiler. Dağınıklığı toparlamak için zaman ayırın. ;

slideshow-image

 

5. Kural: En iyisi pastel renkler

Konu yatak odası olduğunda en iyisi pastel renklerdir. Feng Shui enerjisini en iyi bu renkler çıkarır ortaya. Cilt renginize yakın tonlardan, çikolata tonlarına kadar bir skalada seçim yapabilirsiniz. Bu şekilde daha iyi uyuduğunuzu hemen fark edeceksiniz. ;

Yatak Odası Temizliği Nasıl Yapılır?

 

0
507900090-04
559536635-04
733933827-04

KADINLARBİLİR AİLESİNE KATILIN

P&G'nin yeni ürünlerini ilk siz deneyin.
Arkadaşlarınızla paylaşabileceğiniz deneme ürünleri kazanın.
Markalarımız hakkındaki samimi düşüncelerinizi paylaşırken, indirim ve fırsatlardan da yararlanın.
KadınlarBilir'e Üye Olun

Yorum ekle

İlginizi çekebilecek içerikler

Çerez Onayı