Evde kolay, çabuk ve makul yenilikler

Ev
24/10/2018
Mevsimler değişirken modalar ve tarzlar da değişir. Bu arada gardırobumuzu yenilemek, evimizi yeniden dekore etmekten çok daha kolaydır. Yeni mobilya almak, evin şeklini değiştirmek hem zaman hem de para harcamanızı gerektirir. Oysa evinizi yenilemenin çabuk, kolay ve makul bütçeli yolları da var.

Eşyaların yerlerini değiştirin.

Oturma odanızdaki sandalye ve koltukların yerini değiştirin. Hatta odalarınızı değiştirin. Koşullar uygunsa odalarınızın işlevlerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca resimlerin, fotoğrafların duvardaki yerlerini değiştirmek de çok kolay. Bir ya da iki gün içinde evinizin havasını tamamen değiştirebilirsiniz. Ve bu kadar küçük değişikliklerle yakalayacağınız yenilik duygusu karşısında siz de şaşıracaksınız. Sanki yeni bir eve taşınmışsınız gibi olacak.

Kumaşları yenileyin

Tıpkı giysilerde olduğu gibi, ev dekorasyonunda da kumaşlar önemlidir. Çarşaflardan yastık kılıflarına ve perdelere kadar kumaşlarınıza şöyle bir bakın. En sevdiğiniz kanepeyi değiştirmek yerine, döşeme kumaşını değiştirmekle yetinin mesela. Yastık kılıflarınızı ve çarşaflarınızı değiştirerek de büyük bir fark yaratmış olursunuz. Hem radikal değişikliklere göre çok daha hesaplı olacaktır. Perde değiştirmek görece maliyeti yüksek bir operasyondur, ama odanızı bir anda modernleştirebilir. Hem ilk izlenimi de alabildiğine değiştirecektir.

Kokuyu değiştirin

Araştırmalar, koku alma duyularımızın çabucak alışkanlık geliştirerek kokulardan duyduğumuz hazzın azalmasına neden olduğunu ortaya koyuyor. Dolayısıyla kokuları değiştirmek duyularımızı tekrar harekete geçiriyor ve böylece bulunduğumuz mekanın yenilendiği hissinin oluşmasına da zemin hazırlıyor. Dolayısıyla bir mekanın kokusunu değiştirmek, o mekanı yenilemenin en kestirme yollarından biri. Ve bu işlem Febreze Non-Stop Fresh ile her zamankinden daha kolay. Yapmanız gereken tek şey Febreze Non-Stop Fresh'in farklı yağ bazlı kokularından bir adet alıp evinizin bir köşesine yerleştirmek. 60 gün boyunca evinizin kokusunu dert etmenize gerek kalmayacak. Dahası elektrik tüketmeyen ve pil de gerektirmeyen bu cihaz, güzel tasarımıyla evinize çok yakışacak.

febreze nonstop