Bahçenizde bahar çiçekleri

Ev
19/02/2021
Bahçenize ekeceğiniz bahar çiçekleri hem evinizin dışını, hem sizi neşelendirir...

Bahçenizde ne kadar çok vakit harcarsanız o kadar mutlu olursunuz. Ekeceğiniz çiçeklerle yaratacağınız atmosfer ailenize, arkadaşlarınıza ve size yaşama sevinci verir.

Baharlık bitkiler

Bezelye: Önce vakti geldiğinde bahçenizden toplayıp, yemek yapabileceğiniz taze bir şeyler hazırlayın. Toprak yeterince ısındığında, fazla da nemli değilken bir kaç sıra bezelye ekin. Yaklaşık 11-13 haftada toplamaya hazır olacaklardır. Topraktan başlarını çıkardıklarında her bir kökün yanı başına uzunca bir çubuk yerleştirin ki sarılıp uzasınlar. Çiçekler göründükten sonra bezelyelerinizi haftada iki kez sulayın.

Uzun ömürlü bitkiler

Bazı bakımı çok kolay olan bitkiler bütün yıl yaşar, üstelik çok güzel görünürler. Hem baharda da rahatlıkla ekilebilirler. Örneğin engerek otu mavi çiçekleriyle arıları çeker ve bahçenizdeki çiçeklerin daha çabuk olgunlaşmalarını sağlar. Gelincik çiçeği de o güzel görünümüyle erken açan çiçeklerdendir. Eğer ölü çiçekleri düzenli temizlerseniz ömrünü de uzatırsınız.

Bahçe çitleri

Bahçenizi güzelleştirmenin en iyi yollarından biri de çitlerinizi çiçeklerle donatmaktır. Fuşyalar, ıtır çiçekleri güzelim renkleriyle bahçenizi bir cennete çevirirler. Bu çiçekleri gerekirse evde de yetiştirebilirsiniz. Tabii serin yerlere yerleştirmeniz ve ekim esnasında köklere itina göstermeniz şartıyla...

Acemi bahçıvana öneriler: Yeni güller istiyorsanız baharda ekmelisiniz.

30 Dakikada Mükemmel Saçlar