Hızlı ve Etkili Toz Alma

Hızlı ve etkili toz alma

Kışın evlerimiz daha hızlı tozlanır. Bu durum biraz tuhaf görünebilir; çünkü yazın pencereler daha çok açıktır. Kışın evlerimiz, tüm pencerelerin açık olduğu yaz aylarına göre daha fazla tozlanır.


Biraz tuhaf görünse de gerçek budur. Evimizdeki toz mobilya, duvar ve halıların yapıldığı malzemelerin parçacıklarından, derimizin pullarından ve dışardan gelen tozlardan oluşur. Onlardan sistemli bir şekilde kurtulmanın yollarını öğrenmek ister misiniz? 

Toz, aslında insanların hareket etmesinin bir sonucudur. Peki, bundan nasıl kurtuluruz? Tam ölçekli bir saldırı yapmamız gerekir. Plastik pencereler (dışarıdan daha az toz girmesi için), hava temizleyiciler ve nemlendiriciler. Ancak en etkili yöntem, günlük temizlik yapılması olacaktır. Bir rutini çabuk ve kolay bir işe nasıl dönüştürebiliriz?

Öncelikle en çok toz toplayan yerleri belirleyin. Buralar genellikle bilgisayar kasaları, televizyon setleri, halılar, pencereler, süpürgelikler, köşeler ile yumuşak yüzeyler ve tıkıştırılmış oyuncaklardır. 

Registration

Yaşamı kolaylaştıran fikirler ve P&G fırsatları için KadınlarBilir.com’a katılın!

Üye Ol

Günlük ev temizliğinin içinde şunlar yer alır

Raflar, masalar, pencere önleri gibi tüm yatay yüzeylerin üzeri ıslak bir bezle silinir. Özel temizlik maddeleri, tozun oluşmasını engelleyebilmektedir. Süpürgelik ve köşelerin tozunu almak için de ıslak bir bez kullanın.
Tüylü yüzeyleri temizleyin. Halılarınızdan kurtulsanız iyi olur, ancak henüz buna hazır değilseniz özel deterjanlar kullanarak halılarınızı düzenli olarak temizleyin.

Perdeler ve çocuklar tarafından sürekli kullanıldıkları için özellikle sıkıştırılmış oyuncaklar düzenli olarak yıkanabilir. Televizyon setleri ve ekranların özel bezler kullanılarak silinmesi gereklidir. Televizyon sehpalarıysa süpürgeyle temizlenebilir. Yukarıdaki önlemlerin hiçbiri fazla zaman almaz ama size tozsuz ve gürültüsüz bir hayatı garanti edebilir.

Kişisel bilgilerinizi onaylayın

Talebinizi tamamlamak için lütfen aşağıdaki formu doldurun.

Deli gibi temizliğe hazırım

  • Şikayet et

Hem yaz temizliği hem ramazan temizliği bir araya geldi hadi bakalim sivayalim kollari kizlar

  • Şikayet et

Hamster gibi sürekli aynı şeyi yaptığımı düşünüyorum :)

  • Şikayet et

ah şu tozlar.hamileyken temizlik yapmak ne zor

  • Şikayet et

Toz alerjim var. Tozdan nefret ediyorum. Eğer tozlanmanın önüne geçen bir ürün barda kobay olmaya bile razıyım ��

  • Şikayet et