Haftalık ev temizliği: akılda tutulması gereken altı tavsiye

Haftalık ev temizliği: Akılda tutulması gereken altı tavsiye

Hafta sonu temizliği zaman alır. Size zaman kazanmanız için yardım edeceğiz. Devamını okuyun...


Hafta sonları zevkli bir şeyler yapılması içindir. Ancak çoğu kadın cumartesi ve pazar günlerini temizlik yaparak harcar.

Registration

KadınlarBilir üyesi olun ve size özel fırsatlardan faydalanın!

Üye Ol

Hafta sonu temizliği zaman alır. Şimdi size temizlik süresini azaltmanız konusunda yardım edeceğiz. İlk ve son kez çözülmesi gereken bir kaç ana temizlik konusu vardır. Ve diğer herhangi bir işte olduğu gibi burada üzerinde durulması gereken ana nokta yönetimdir. Zamanınızı yönetin!

1.  “Bugünün işini yarına bırakmayın.” Bulaşıkları bir hafta boyunca lavaboda biriktirmeyin, kullandıktan sonra mutfak eşyalarını yerlerine kaldırın. Kulağa ne kadar basit gelirse gelsin, evrensel doğrulara olan yaklaşımın zaman zaman tazelenmesi faydalıdır.
 
2. Banyo temizliği, evi süpürme ve ütünün ne zaman yapılacağına karar verin; her zaman bu çizelgeyi takip edin.
 
3. Dolapta temizlik malzemelerine bir yer ayırın. Gerekli olanı bulmak için vakit kaybetmemeniz için deterjanları sınıflandırın.
 
4. Temizlik yönetimi, “etkili yönetim”den oluşur. Bitirilmesi gereken zamanı da belirterek ev işlerini aile fertlerine dağıtın. Temizliğin dikkat çekmesi ve yardım etme isteği doğurması için çocukların küçük ödüllerle motive edilmesi gereklidir.
 
5. Temizlik sürecini geliştirin. Güçlü bir süpürge alarak bir halının aynı yerini defalarca temizleme gerekliliğinden kurtulun.
 
6. Sistemli olun. Temizliğe kapıdan başlayın, sonra daireler çizerek tavandan zemine inerek temizliğinizi tamamlayın. Bu şekilde hiçbir bölümü kaçırmayacak ve bir noktayı iki defa temizlemeyeceksiniz.

Böylece hafta sonu temizliği hiç olmadığı kadar çabuk bitecek!

Evinizdeki kötü kokuları Febreze ile yok ederken evinizi ferahlandırabilirsiniz! Nasıl mı?


Zorlu Çöp Kokusu testini izleyin!
Evinizi ve bahçenizi güzelleştirmek için en yeni dekorasyon önerileri burada! 

  Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapın

bizde hergün temizlik oluyorr :) teşekkürederiz bilgiler için

  • Şikayet et

Çalışan anneler ve eşler için muhteşem fikirler.Zira hafta sonu temizlikle sonlanıveriyor.Sevdiklerimize ve kendimize zaman ayırmak için ekstra bir çaba gerekmeyecek olması ise mükemmel!

  • Şikayet et

çalışan kadınlar için tam benlik plan :) sadece cumartesi günleri yapabiliorum pazarda aileyle ilgilenmece :D

  • Şikayet et

Bir de temizllkte eşler yardım etse sorun kalmayacak

  • Şikayet et

Ben de iki çocuk annesiyim.Hergün evi dip temzlik yaparım.En önemlisi sabah erken kalkmak.O zaman işler hemen bitiyor.Çocuklarıma da vakit ayırabiliyorum.

  • Şikayet et