Gardırobunuzda bahar hazırlığı

Ev
24/10/2018
Hem gardırobunuzu düzenlemenizi sağlayacak hem de giysilerinize bakım yapmanıza yarayacak önerilerimiz için yazımızı okuyun!

Hiçbir şeyi atmamak iyi bir fikir gibi görünebilir. Fakat eğer gardırobunuzu sığmayacak kadar eşya ile doldurmak güvelerin yumurtalarını bırakmaları için uygun ortamı sağlar. Gardırobunuzu düzenlemek için sizin için ipuçları hazırladık.

Her şeyi boşaltın önce. Yatağınızın üzerine atın. Eşyalarınızı üç gruba ayırın: her zaman giydikleriniz, özel günlerde giydikleriniz ve hiç giymedikleriniz…

Eğer ayakkabılarını da dolabınızda tutuyorsanız onları da çıkarıp aynı şekilde ayırın. Dolabı elektrikli süpürge ile temizleyin. Her köşeyi ve tozu aldığınızdan emin olun.

Sedir ya da lavanta esanslarını köşelere yerleştirebilirsiniz. Bu kokular güveleri iter ve ayrıca kıyafetleriniz de güzel kokar. Ayakkabıların tozunu alın ve ayakkabılığa ya da ayakkabı kutularına yerleştirin.

Hiçbir zaman giymeyeceğiniz giysileri gözden geçirerek, hayır kurumuna bağışlayın, arkadaşlarınıza verin ya da atın. Aralarında çok sevdikleriniz ve vazgeçemedikleriniz varsa kaldırın. Vakumlu poşetler bu konuda çok işe yarıyor.

Özel günler için ayırdığınız giysilerin temiz ve iyi durumda olduğundan emin olun. Tekrar gardırobunuza ve mümkünse kapalı giysi kılıfları içinde asın.

Her zaman giydiğiniz kıyafetleri de kontrol edin. Temiz görünmeyen her şeyi kirliye atın.

Dolap düzenleyiciler ve askı kullanın. Benzer renkler, ince ve kalınlar, altlar ve üstler olarak ayırın.

Asılması gerekmeyen giysileri, yerden tasarruf etmek için katlayın.