Beyazlardan korkmayın!

Ev
17/07/2020
Basit, açık, zamansız ve sonsuz… Beyaz renk her zaman moda dünyasında belirleyici bir rol oynamıştır. Beyazı ister herhangi bir gün ister özel bir olay için kullanın, mükemmel bir seçimi yansıtır ve size harika bir görüntü sağlar. Beyaz renk kullanmanın giyinmenizi kolaylaştırıp hızlandıracağını düşünebilirsiniz, ama bazı temel kurallara dikkat etmemenin istemeden kötü bir görünüme yol açabileceğini bilmelisiniz. (beyaz giymeye ilişkin tüyolar)

Beyazın tonları

Beyaz kategorisine giren çok sayıda renk vardır. Sadece birkaçını sayarsak, krem, yumurta kabuğu, sedef, Navajo beyazı ve vanilya; bunların hepsi "beyaz" olarak anılır. Birbirlerinden ayırdığınızda aralarındaki farkı anlamayabilirsiniz ama bir arada giyildiklerinde bu fark bariz hale gelir. Detaylara dikkat edin! Farklı tonları bir araya getirmeyin, zira bu rengin doğal gücünü, yani netliğini ve basitliğini, ortadan kaldırır.

Beyazı diğer temel renklerle birlikte kullanmak

Beyaz ile beyaz: Eğer beyaz rengi beyaz renkle birlikte kullanıyorsanız, beyazın tonlarına dikkat etmelisiniz. Her zaman beyazın aynı tonlarını birlikte kullanmaya çalışın.

Beyaz ile siyah: Günümüzde siyah ve beyazı birlikte kullanmak eskisine göre daha sıradan hale gelmiştir, ama hala beyazı başka bir renkle birlikte kullanmaya kıyasla daha şıktır. Üstünüzdekilerin bulunduğunuz ortama uygunluğundan emin olun, çünkü çok sade giyinmekten daha kötü olan tek bir şey vardır: Çok aşırı giyinmek.

Beyaz ile kırmızı/yeşil: Bu eşleştirme, hangi parçanın beyaz olduğuna bağlı olarak, gündelik hayata için çok uygun olabilir. Örneğin, eğer en sevdiğiniz beyaz bluz kırmızı veya yeşil pantolonunuza uyabilir, ama tersi için bu doğru değildir. Beyaz pantolon giymeyi tercih ederseniz, pantolonun kumaşına dikkat edin ve iç gösteren bir kumaş kullanmamaya çalışın.

Yıkama hileleri

Her zaman beyaz kıyafetlerinizi renklilerle birlikte yıkamaktan kaçının. Beyazın göz alıcı parlaklığını korumak için ona tam bir dikkat göstererek nazik davranın. Daha da önemlisi, eğer kıyafetler dantelden veya ipekten yapılmışsa, kalitesini ve kumaşını koruyacak bir file içinde yıkamaya çalışın. Bu basit teknikleri izleyerek, beyaz kıyafetlerinizin sararmasını engelleyebilirsiniz.

Beyaz bakım ister

Beyaz kıyafetler kolayca kirlenir; küçük bir leke tüm kıyafeti mahvedebilir. Düzenli olarak solaryuma giriyorsanız, bronzlaşan teniniz kıyafet üzerinde, tıpkı kötü bir deodorant gibi iz bırakabilir. Beyaz giysilerinizi bu tür hassas noktalara özel dikkat göstererek kullanın.

Şu küçük detaylar...

Özellikle kumaş çok ince veya iç gösterir cinstense tüm dikkati üzerine çekeceğinden, beyaz kıyafetlerin etiketlerini mutlaka kesin. Yoksa çok göz alabilir.

Beyaz kıyafetler onu giyen kişinin kesinlikle ince bir zevke, giysilerini dikkatli bir şekilde seçecek hassasiyete ve çok saldırgan olmadan da tarzın önemli olduğuna inandığına işaret eder. Beyazın bu etkisinin işe yaramasına izin verin ve bu kıyafetlere özel bir dikkat gösterin. Karşılığını verecektir.

Beyaz çamaşırlar için uzman ürünlerimizi doğru bir şekilde kullanın: İnatçı bir leke varsa Ariel Professional Beyazlatıcı Leke Çıkarıcı ve yıkama için Ariel toz deterjanlar

Yaza özel 10 aksesuar önerisi