Sevgililer Günü İçin Kadınlara Özel Hediye Önerileri

Aile
16/01/2020

Çoğu kişi Sevgililer Günü’nün Aziz Valentin ile alakası olduğunu zannediyor olsa da aslında Aziz Valentin’in doğum ya da ölüm tarihi ile bir alakası yok. Sevgililer Günü ile 14 Şubat arasında bağ kuran ilk kişi, İngiliz şair Chaucer’dir. Chaucer’in 14 Şubat için, “kuşların eş seçtiği tarih” olduğunu söylediği biliniyor. Böylece zaman içinde, bu romantik bilgi ve modern çağdaki diğer referanslar sayesinde 14 Şubat global popüler kültürde Sevgiler Günü olarak yer ediniyor.14 Şubat Sevgililer Günü için hazırlık yapmak kadınlar için eğlenceli olsa da, erkekler için stresli olabilir. Kabul edelim, çoğu erkek hediye alma konusunda kadınlar kadar istekli olmayabilir. Çünkü AVM’lerde gezmeye, dükkanlarda minik takıları incelemeye, kalabalık kasa kuyruklarında sıra beklemeye kadınlar kadar hevesli ya da alışık değiller. Tüm bunlar onların en iyi hediyeyi almalarına bir engel olabilir. Sürprizli bir akşam yemeği planlamaktan, ona en çok yakışacak kıyafeti seçmeye kadar 14 Şubat kadınlara özel hediye önerilerimizi erkekler için bir araya getirdik. Bu yazıda erkeğe sevgililer günü hediyesi ne alınır sorusuna bir yanıtımız yok ama aşağıdaki linklere tıklayarak, sitemizdeki erkeklere özel hediye ile ilgili yazılarımıza göz atabilirsiniz.

Sevgiliye hediye almak kolay iş değil. Belki sadece bir aydır çıkıyorsunuz ve aşırıya kaçmak istemiyorsunuz ya da üç yıldır evlisiniz ve bu yüzden eşinizin beklentisine uygun bir hediye bulma peşindesiniz. Merak etmeyin, 14 Şubat Sevgililer günü için hepsine yönelik bir önerimiz var.

 

14 Şubat Hediye Fikirleri

Anılarınızı canlandırın

Uzun yıllardır birlikte olan çiftlerin pek çok anısı vardır. Tatiller, doğum günleri, başkalarının anlamayacağı ve bir tek onların bildiği küçük anlar… İşte o anları daha özel kılacak birkaç 14 Şubat Sevgililer Günü hediye fikrimiz var.

 1. Özel anlarınızda çektiğiniz fotoğrafları bir araya getirip, bastırın. Kitapçık, ajanda ya da 2020 takvimi şeklinde bir araya getirin. Ofset baskıcılar ya da matbaalar bunu kolaylıkla yapabilir.
 2. Anında fotoğraf çeken fotoğraf makinelerinden hediye edin. Tabii yanında 14 Şubat Sevgililer Günü’nü kutlarken çekeceğiniz fotoğraf için filmlerinden de hediye etmeyi unutmayın.
 3. Anı kutusu yapın. Onunla ilgili biriktirdiğiniz şeyler var mı? Notlar, size aldığı minik bir hediye, onu hatırlatması için sakladığınız bir obje? Çoğu kadın bu tür geçmişi anımsatan objeleri ve onları özel kılan hatıraları çok sever. Anı kutusu için güzel bir gümüş ya da ahşap kutu almayı da unutmayın.


Hikayesi de ona hediye

Yeni çiftler için çok ideal bir fikir bu. Çünkü henüz sizi tanımıyor! “Canım, bugün 14 Şubat Sevgililer Günü biliyorum ama işim çıktığı için akşam mesaiye kalmam gerekiyor. Akşamı ofiste geçireceğim” kendi yaşam stilinize uyacak buna benzer bir hikaye ile Sevgililer Günü’nde birlikte olamayacağını söyleyin. Eğer aynı evdeyseniz evde, eğer ayrı evlerde yaşıyorsanız dışarıda ona bir görev verin. “Benim için bir şey yapmanı rica edeceğim. Saat 20.00’da evden bilgisayarımı alıp ofise getirebilir misin?” gibi… Sonra da evde onun için hazırladığınız basit ama romantik bir yemekle onu karşılayın. Mumları da unutmayın. Yemeği dışarıdan bile söyleyebilirsiniz. Asla unutamayacağı bir kutlama olacağına eminiz.

Kıyafet ya da takı ve parfüm!

Eşine en çok yakışacak kıyafeti ya da takıyı alabilen kaç erkek arkadaşınız var? Evet, sayıca azlar. Bunun sebebini bilmiyoruz. Bilimsel bir açıklaması olmalı. Herhalde en büyük sebebi dikkatlerinin daha tekil olgularda olması diyebiliriz. Birden çok şeyi bir arada düşünmek daha çok kadın zihninin bir özelliği gibi duruyor. Ama tabii yapabilenler de var. Onları sırrı mı ne? Dikkat!

Geçen mağazaların önünden geçerken, gözü bir şeye takılmamış mıydı? Kıyafetlerinde ağırlıklı olarak hangi rengi tercih ediyor? Peki ya dekolteler? Ilımlı giyinmekten mi hoşlanır, yoksa cesur kesimlere yer verir mi?

Siz, onun nasıl giyinmesini istiyorsanız ona göre hediye almayın lütfen. O nasıl giyinmekten hoşlanıyor? Bunu dikkate alın. Daha sonra, sıradan bir günde sizin hoşuna giden bir şeyi hediye edebilirsiniz. Daha yüzlerce gün var. Ama Sevgililer Günü’nde onun isteklerini dikkate alın.

Aksesuar ve takıya gelince yine benzer soruları sorun. Küpe takıyor mu? Kolye sever mi? Şal kullanıyor mu? Uzun küpelerden mi hoşlanır yoksa minik ama parlak küpelerden mi? Kolye tercihleri nasıl? Genellikle imitasyon mu kullanır yoksa altın veya gümüş gibi değerli madenleri mi tercih eder? Bu soruları sorun ve bu konuya yoğunlaşın. Yine doğru tercihi ancak sadece onun ne istediğini düşünerek yapabileceğinizi unutmayın.

Parfüm için doğru tercih sizin beğeninizle onunkinin bir birleşimi olmalıdır. Daha önce kullandığı parfümün adını biliyorsunuzdur. Onu parfümerideki görevliye söyleyin, kendinizinkini de söyleyin. İkisinde de olan notalardan yeni bir parfüm bulacaktır. Ya da internetten ikisindeki notaları da içeren bir parfüm araştırın.


Sihirli kutular

Gizemli hediyeleri kim sevmez mi? İçinde ne olduğunu tahmin bile edemeyeceği bir paket hazırlamaya ne dersiniz? Biz buna “harika bir fikir” diyoruz. Yaratıcılığınızı kullanmak isterseniz, dilediğiniz şekilde hazırlayabilirsiniz tabii ama bizden birkaç öneri…


Aşk paketi

 • Masaj daveti (kendiniz de yazabilirsiniz ya da bir spa’dan edinebilirsiniz)
 • 3 farklı aromada masaj yağı (Tavsiyemiz vanilya, Hindistan cevizi ve lavanta)
 • Kokulu mumlar ve yapraklar


“O bir kültür ataşesi” paketi

 • Konser bileti
 • Kitap
 • 2020 ajandası (hala almadıysanız)
 • Gezi rehberi
 • Ve eğer bütçeniz uygunsa bir de gezi paketi ekleyin. Yakında hafta sonu için bir yerler de olabilir tabii ki. Günübirlik de olabilir. Günübirlik ilginç turlar düzenleyen tur şirketlerine göz atın.

 

Benim tatlı eşime tatlı hediyeler” paketi

 • Sevdiği bir tatlı
 • Tatlı atölyesi için bir davet
 • Tatlı tarifleri kitabı
 • Kalp şeklinde kurabiye ve kek kalıpları

 

Hiçbir şey yapamıyorsanız...

Yapmak istemiyorsanız… Vaktiniz ya da enerjiniz yoksa… Hem size hem eşinize enerji verecek bir pastaya ne dersiniz? Sevgililer Günü pastası, pastanelerin de yapmayı çok sevdiği bir pasta. Kalp şeklinde, kıpkırmızı süslenmiş leziz ve çok taze pastalar oluyor. Sevgililer Günü pastası almayı düşünüyorsanız, önceden alacağınız pastaneye haber vermek ya da sabahtan ayırtmak iyi bir fikir olabilir. Hem önden tüm Sevgililer Günü pastalarını görme ve seçme şansınız olur.

Erkeğe Sevgililer Günü hediye ne alınır? Merak ediyorsanız, erkeklere özel sevgililer günü hediye önerilerimizi de okuyun.

14 Şubat Sevgililer Günü’nüz kutlu olsun!