Tatil için 10 güzel şehir <br />

Aile
21/07/2020
Dünya üzerinde birbirlerine zıt iklimlerde gelişmiş olsalar bile, tarzlarıyla görülmeye değerler. Ama aynı zamanda o kadar çok sayıda güzel şehir var ki, hepsini görmeye bir ömür yetmez. İçlerinden 10 şehirlik bir liste yaptık sizin için ve neden ziyaret edilesi olduklarına dair birkaç bilgi notu ekledik

Venedik

Taraçaları, gondolları, maskeleri ile güzel bu şehir. Dünyanın en romantik Kanallar Şehri, yaz aylarında her zamankinden daha güzel. Bir yandan köprüler ve dar sokaklardan yürürken, bir yandan buzlu limon ve naneli frappenizi tattığınızı hayal edin. Bu şehri keşfetmenin en iyi yolu kendinizi akışa bırakmak, mümkünse bırakın rehberinizi, birkaç saatliğine kaybolun.


venedik


Santorini

Dünyanın En Güzel Mavi-Beyaz Şehri. Yunanistan'ın, kayıp şehir Atlantis'in kalıntısı olduğu düşünülen volkanik takımadaları üzerine kurulmuş bu şehri işte böyle adlandırılıyor. Santorini hakkında kesin olarak bildiğimiz tek şey var: Muhteşem bir coğrafyaya, fevkalade güzellikle bir mimariye ve dünya güzeli günbatımlarına sahip olduğu. Şehri motosikletle keşfedin, hakikaten çok seveceksiniz.santorini

Roma

Birçoklarına göre Roma, Ölümsüz Şehir'dir. Şehirler de insanlar gibi, doğar, büyür ve ölürler. Ama Roma'da zaman başka türlü hissedilir. İşte bu yüzden bu şehir ölümsüz zannedilir. Attığınız her adımda, gördüğünüz her binada klasik ve modern zamanların izlerini yan yana göreceksiniz. Sanki bir şehirde değil, zamanda yolculuk ettiğiniz hissine kapılacaksınız. Ama kapılmayın buna, gözünüzü açık tutup iyi bir pizzacıda duraklamayı da ihmal etmeyin.

roma

Londra

Havadaki sihri hissediyor musunuz? İngiliz zarafeti bu şehre nakış gibi işlenmiş. Bir yanda asalet, diğer yanda özgür ruhlu Camden Town, fantastik Covent Garden  ve kozmopolitan kültürüyle terbiye edilmiş koca bir şehir. Mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir dükkan: Ben's Cookies. Bunu atlamayın, emin olun daha önce böyle bir lezzetle karşılaşmadınız.

londra

Bern

Aare Nehri'nin ikiye böldüğü bu başkent, dostane görünümüyle son derece davetkar. İsviçre'nin özgün peynir ve iyi şaraplarını tadabileceğiniz onlarca kafesiyle sizi bekliyor. Ortaçağı hatırlatan mimari ve kaldırımlar da cabası.

bern

Paris

Kibirli, uyumlu, dengeli... Bu üçü bir arada olur mu demeyin, Paris'te oluyor. Paris güzelliği, şıklığı ve gösterişi hemen her zerresinde hissettiriyor. Işık, aşk ve moda şehri olarak anılması boşuna değil. Aşık olmak için tasarlandığı ortada. Gittiğiniz her yerde bir fincan kahve ya da çayınızı elinize alıp şöyle bir bakın etrafa... Çoktan aşık oldunuz bile.

paris

New York

Hepimiz New York'u filmlerden tanırız. New York'a gitmek çoğu zaman bir film setine konuk olmak gibidir. Times Square, Chrysler Binası, Rockefeller Merkezi, Broadway... Bu şehri anlatmaya kelimeler yetmez. New York'ta dolaşırken .(başka şekilde ifade edelim lütfen) Zaten birkaç saat sonra bu duruma alışacaksınız. Merkez İstasyona mutlaka uğrayın, oradaki Junior's'ta bir dilim cheesecake yiyin, pişman olmayacaksınız.

new york

Rio da Janeiro

Amerika kıtasının en güzel şehirlerinden olan Rio, deniz kıyısına yapılmış bir sanat eseri gibidir. Dağlar, ırmaklar ve orman manzarayı tamamlar. Rio 16‘ıncı yüzyılda kuruldu ve o tarihten bu yana hızla büyüyor. Samba dansı, plajları ve karnavallarıyla ünlü olan bu şehir mutlaka listenizde yer almalı.

riodejenerio

Prag

Yüz Kuleli Şehir Prag'ı unutmamalı. Bohemia bölgesinin baş kenti olan Prag'a gitmek bir masal dünyasının kapısını aralamak gibi. Sanki her kule bir prensesi saklıyor içinde. Dikkatli olun: Dükkanlar çok çekici, cazibeye kapılmak işten değil, planladığınız bütçenin üzerine çıkmayın.

prag

Madrid ve Barselona

Aralarında bir seçim yapamadık, bu yüzden ikisini de aldık listeye. Her iki şehir de çok özgün ve güzeller. Kendilerince pek çok sır barındırıyorlar. Eklektik, şık ve gizemli havalarıyla son derece cazip seyahat güzergahları sunuyorlar. Hadi ne duruyorsunuz, keşfedin...

madrid


Sevimli ve Yemyeşil Sahil Beldesi Göcek

Katmer tarifi