Pikniğe Gidecek Ailelere Tavsiyeler

Aile
23/12/2019
Yazın en sıcak günlerinde en iyisi aileniz ve arkadaşlarınızla piknik yapmak değil midir? Ormanlık alanlarda, serin suların kenarında hem yazın sıcağını hissetmez hem de taze bir nefes alırsınız.

Lokasyon

En iyi seçimler şehre yakın mesire yerleridir. Kendin pişir kendin ye mangal alanları, rahatça top ya da frizbi oynayabileceğiniz ormanlar, çimenlik alanlar iyi seçimler. Denize yakın alanlar seçiyorsanız, gölge olmasına dikkat edin.

İpucu: Hava durumunu kontrol edin. Bahar yağmurlarına yakalanmak istemezsiniz.

Yemekler

Yanınızda götüreceğiniz her şeyin bir listesini yapın. Sizinle birlikte gelecek kişilerin her biri listeden seçim yapsın ve o yiyecek onun sorumluluğunda olsun. Ayrıca meyve, sandviç, kek, yoğurt, meyve suları ve bolca su götürün. Çocuklar koşturacağı için farkında olmadan çok susayacaklar.

İpucu: Her şeyi marketten almayı planlıyorsanız, toplam tutarı gelecek kişi sayısına bölerek, diğerlerinin de katkıda bulunmasını sağlayın.

Piknik ekipmanı

En basiti bir battaniye, hasır altlık ya da uygun gördüğünüz bir örtüdür. Bu sizin piknik alanınızı oluşturur. Bunun dışında peçete, bardak ve tabaklar (kağıt olabilir ya da evden getirebilirsiniz) ve soğutucu kaplar (yoksa buz torbalarını saklama kaplarına koyup bozulacak yiyecekleri bu şekilde koruyabilirsiniz), pikniğe götüreceğiniz şeylerin başında geliyor…

İpucu: Kocaman bir çöp torbası götürmeyi de unutmayın. Piknik bittiğinde tüm çöpleri poşete koyarak, çöp kutusuna atın.

Organizasyon

Piknik fikrini çocuklar çok sever. Bu yüzden bazı etkinlikler düzenlemeniz iyi olabilir. Oyun olarak, yakan top, saklambaç, birdirbir ya da frizbi eğlenceli olabilir. Büyükler için iskambil kağıdı, gitar, masa oyunları uygun olabilir.

İpucu: Radyo da götürebilirsiniz. Fotoğraf makinesini de unutmayın. Biraz fotoğrafçılık oynayabilirsiniz!

Kıyafetler

Piknikte baştan aşağı kir içinde kalmayacak çocuk herhalde yoktur. Bu durumun pikniğin bir parçası olduğunu unutmayın. Çocuklara kirlenmeye uygun giysiler giydirin.