Olimpik anneler hareketi

Aile
14/01/2019
Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve P&G’nin Türkiye’de çocukların sporla büyümesini ve gelişmesini sağlamak amacıyla başlattığı Olimpik Anneler hareketi beni çok sevindirdi.

Hepimiz sporun çok faydalı olduğunu biliyoruz ama Türkiye'de hem büyüklerin hem de çocukların spor yapma oranı oldukça düşük. Sadece 10 çocuktan 2'si düzenli ve bilinçli şekilde spor yapıyor. Olimpik Anneler'in ortak hedefleri ise; Türkiye'de çocuklarını sporla büyüten anne sayısını arttırmak.

Araştırmalara göre: Çocuklar düzenli şekilde spor yaptıklarında;

  • Fiziksel olarak güçleniyor ve daha sağlıklı oluyorlar.
  • Hayatlarına kattıkları disiplin sayesinde derslerinde başarıyı yakalıyorlar.
  • Kazandıkları özgüven sayesinde, gelecekleri olumlu yönde etkileniyor.

Olimpik Anneler hareketi bugün ve gelecek nesiller için bireylerin yaşamlarını iyileştirmek hedefi ile spora yönlendirerek, yürüttükleri çalışmalar ile bu farkındalık ve bilinci oluşturmayı amaçlıyor. Önümüzdeki 4 yıl içerisinde Türkiye'nin Spor Haritası araştırmasıyla ortaya çıkan tablodaki spor yapma alışkanlığı sonuçlarını yukarı çekebilmek ve gelecek nesillerin sporla büyümesine katkı sağlamak hedefleri. Olimpik Anneler, sporun çocukların hayatına kattığı fiziksel ve mental yararların sözcülüğünü yaparak sosyal farkındalık oluşturmak ve anneleri çocuklarını sporla büyütmeleri için teşvik etmek istiyorlar.

Olimpik annelerin web sitesini de incelemenizi tavsiye ederim : olimpikanneler.com

Ben Nasıl Olimpik Anne olabilirim? diye sorduğunuzu duyar gibiyim.

Şunu unutmayın: ÇOCUĞUNA SPOR YAPTIRAN HER ANNE, OLİMPİK ANNE'DİR.

Siz de çocuklarınızı spor yaptırarak büyütün ve bir Olimpik Anne olun. Bunun için çocuğunuzun yaşına ve bedenine en uygun sporu araştırarak onu doğru yönlendirmeniz çok önemlidir.

Bu bilinçten yola çıkarak, alacağınız her P&G ürünüyle, Türkiye'de daha fazla çocuğun sporla büyümesine katkıda bulunabilirsiniz.

Olimpik Anneler Hareketine ve P&G firmasına Türkiye'nin birçok ilini dolaşarak, çocuklarımızın sporla büyümesi için, o illerdeki ihtiyaçları tespit ederek destekte bulundukları için teşekkür ediyorum.

Ben de çocuklarımın küçük yaşlardan itibaren spor yapmalarını teşvik ettim. Üç çocuğum da 4 yaşından itibaren jimnastik yapmaya başladılar. Alper 5,5 yaşında basketbol oynamaya başladı. Buna ek olarak kış aylarında buz pateni kayıyorlar, yaz aylarında da yüzüyorlar.

Hassas Anneler, siz çocuklarınızla spor yapıyor musunuz?

Kaynak: HassasAnne.com