Aileyle yolculuk

Aile
21/07/2020
Bitmek bilmez mızıldanmalar: “Hala gelmedik mi?” Arkanızdaki küçük ayaklar huzursuz, arabanın içinde sıkıntıdan patlayacak gibiler. Yola çıkmadan önce yapacağınız birkaç hazırlıkla bu tür durumlardan kurtulup, yolculuğu eğlenceli kılmanız mümkün.

Öncelikle, arabanızın yolculuğa hazır olup olmadığını kontrol edin. Benzin ve su seviyeleri yerinde mi? Lastiklerin havası inmiş mi? Farlar, sinyaller çalışıyor mu? Bir de arabanızı yolculuğa çıkmadan mutlaka temizleyin. Yalnızca içi değil, camlar da temiz olmalı ki yolculuğun tadı çıksın. Bir de Febreze Car kokusu edinin. Böylece tertemiz bir kokuyla yolculuğu bir zevke dönüştürürsünüz.

Sıra çocuklarla ilgili ayrıntıları düzenlemeye geldi. Çocukları bu uzun yolculuk boyunca meşgul edecek bir şeyler bulmak lazım. Örneğin minik bir DVD çalar, ya da dizüstü bilgisayar ve video oyunları işinizi görebilir. Diyelim ki şarjlar bitti, oynayacak bir şey kalmadı. Sorun çıkmaması için ayrıca önlem almak lazım. Önceden cihazlarınızı şarj ettiğinizden emin olun. Çocuklara yanlarına hangi oyuncaklarını almak istediklerini sorun. Tabii kitap ve film gibi alternatifleri de birlikte kararlaştırın. Arka tarafta onlara keyifle zaman geçirebilecekleri bir ortam hazırlayın. Tabii bir de yastıklar ve battaniyeler var. Son olarak atıştırmalık ve içecekleri de ayarladınız mı artık yola çıkmaya hazırsınız demektir.

Yolculuk sıkıntısını hafifletmenin bir başka yolu da rotayı önceden gözden geçirerek durulacak yerleri belirlemektir. Eğer bu işlemi bir harita üzerinde yaparsanız, çocuklarınıza nereden nereye gittiğinizi, nerede duracağınızı, geriye ne kadar yolunuz kaldığını açıklıkla söyleyebilirsiniz. Bu da onları rahatlatacaktır. Yol üzerinde durduğunuz yerlerde görecek ilginç bir şeyler görmek de onlara iyi gelir. Küçük eğlenceli molalar yolculuğu daha az sıkıcı kılar.

Bütün bu pratik tavsiyeleri hayata geçirdiğiniz yolculukta aile ilişkilerinizi ve kendinizi tazelemek sizin elinizde.


febreze car

Yeni trend: Şarj kablosu örgüsü

Febreze ile eğlenceli bir deney!