Ailecek izlenebilecek çocuk dizi ve filmleri

Aile
6/12/2021

Ailecek İzlenebilecek Dizi / Film Tavsiyeleri ve Çocuk Filmleri

Koronavirüs sebebiyle hepimizin evde daha çok zaman geçirmeye alıştığı bugünlerde, ailece izlenebilecek çocuk filmleri ve yetişkinler için dizi ve film tavsiyeleri ile eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Aşağıda listelediğimiz çocuk filmleri ve çocuk dizileri arasından, konuya göre dilediğinizi seçin. Hatta bu listedeki çocuk filmleri ve çocuk dizilerini, çocuğunuzla birlikte okuyup seçebilir, atıştırmalıkları hazır ederek harika bir aile eğlencesine dönüştürebilirsiniz. Ailecek izlenebilecek filmler listemizden dilediğinizi seçin.

AİLECEK İZLENECEK ÇOCUK FİLMLERİ TAVSİYELERİ

 1.  Aladdin (2019)
 2. Ters Yüz / Inside Out (2015)
 3. Aslan Kral / The Lion King (2019)
 4. Coco (2017)
 5. Dumbo (2019)
 6. Mary Poppins: Sihirli Dadı / Mary Poppins Return (2018)
 7. Fındıkkıran ve Dört Diyar / The Nutcracker and the Four Realms (2018)
 8. Christopher Robin (2018)
 9. Jumanji: Yeni Seviye / Jumanji: The Next Level (2019)
 10. Güzel ve Çirkin / Beauty and The Beast (2017)

1. Aladdin (2019)

Film tavsiyelerine çocuk filmlerinden Aladdin ile başlıyoruz. Sihirli bir lamba bulan Aladdin’in, sevdiği kız Prenses Jasmine’nin peşinden koşarken yaşadığı maceraları anlatan film, klasik öyküyü yeni bir tarzda gençlerin ve çocukların beğenisine sunuyor. 

2. Ters Yüz / Inside Out (2015)

İkinci çocuk filmi tavsiyemiz Ters Yüz. Ailesiyle beraber başka bir şehre taşınınca yalnız hisseden bir kız çocuğunun duygularıyla tanışmasını ve ailesine verdiği gerçek değeri keşfetmesini anlatan bu animasyon ile çocuklarınız eğlenceli vakit geçirebilir.

3. Aslan Kral / The Lion King (2019)

1994’de tüm dünyayı etkisi altına alan animasyonun yeniden çekimi olan Aslan Kral’da, Simba isimli yavru aslanın ailesinden ayrıldıktan sonra başından geçenler anlatılıyor. Simba sonunda tekrar ailesine kavuşabilecek mi? Yeni hayatına devam edecek mi? Çocuklarınız Simba’yı çok sevecek.

4. Coco (2017)

Coco da harika bir çocuk filmi. Küçük Miquel bir gün, hayranı olduğu gitarist Ernesto de la Cruz’un gitarını bulur ve macera başlar. Onunla tanışmak için ölüler diyarına gider ve geriye dönmenin yollarını aramaya başlar. Tüm çocukların severek izlediği Coco, müzikleriyle de takdir topladı.

5. Dumbo (2019)

Başka bir film tavsiyesi ise Dumbo. Ebeveynlerin çocukluklarında izlediği uçan fil geri dönüyor. Gençlere ve çocuklara hitap eden filmde, annesinden ayrılan Dumbo’nun bakıcısı ile kurduğu bağ anlatılıyor. Ailecek izlenebilecek filmler kategorisine de girmeyi hak ediyor.

6. Mary Poppins: Sihirli Dadı / Mary Poppins Return (2018)

İngiltere’de yaşayan üç küçük çocuğun hayatlarına, yaşadıkları talihsiz bir olay sonrasında sihirli bir dadı girer. Maceraperest çocukların çok seveceği film, ailenize eğlenceli dakikalar yaşatabilir.

7. Fındıkkıran ve Dört Diyar / The Nutcracker and the Four Realms (2018)

Bir genç kızın evlerinde verilen baloda çeşitli tesadüfler sonucu başka bir diyara geçmesi ile başlayan filmde, fındıkkıran müzikali çocukların seveceği bir hale getirilmiş. Ailece izleyebilirsiniz.

8. Christopher Robin (2018)

Klasik Winnie the Pooh hikayesinin devamı niteliğinde olan bu filmde; yıllar geçer ve Christopher Robin büyüyüp, realist bir adama dönüşür. Eeyore, Piglet, Winnie, Tigger ve Tavşan artık birer anıdır. Peki, anı olarak kalmaya devam edecek mi? İzleyip, görebilirsiniz.

9. Jumanji: Yeni Seviye / Jumanji: The Next Level (2019)

Film tavsiyelerinden en çok beğendiğimiz bu çünkü anne ve babalar da çok eğleniyor. 1995 yapımı ilk filmin ardından yeniden çekilmeye başlanan Jumanji’nin son filmi olan Yeni Seviye’de arkadaşlarını kurtarmak isteyen gençler, kendilerini yeniden oyunun içinde buluyor. Özellikle ilk filmi seven çocuklar için, muhteşem bir film maratonu yapabilir ve 3 Jumanji filmini de bir kerede izleyebilirsiniz.

 10. Güzel ve Çirkin / Beauty and The Beast (2017)

Daha önce çizgi filmi ve dizisi yapılan klasik eser, günümüzün animasyon teknolojisi ile yeniden çekildi. Güzeller güzeli Belle, babasını ararken garip bir şatoya girer. Orada hayatında hiç görmediği kadar çirkin bir yaratığın tutsağı olur. Müzikleriyle de çocukların çok seveceği yapım, tam anlamıyla bir görsel şölen.

(BONUS) Çocuklarınızla izleyebileceğiniz çocuk dizileri LOCKE&KEY (+16)

Esrarengiz bir olay sonucu babalarını kaybeden üç kardeş, anneleriyle birlikte nesillerdir kendilerine ait olan aile evine geri döner. Babalarından kendilerine miras kalan bu evde, bazı anahtarlar bulurlar ve farklı dünyalara açılan kapılarla, heyecan dolu ve biraz ürpertici maceralar yaşamaya başlarlar.

Ayrıca aşağıdaki aile filmlerini de ailece keyifle izleyebilirsiniz:

 • Karlar Ülkesi (Frozen)
 • Moana
 • Cesur (Brave)
 • Koralin ve Gizli Dünya (Coraline)
 • Kubo ve Sihirli Telleri (Kubo and the Two Strings)
 • Crood’lar (The Croods)
 • Canavar Ev (Monster House)
 • Denizin Şarkısı (Song of the Sea)
 • Prenses Kaguya Masalı (Kaguyahime no monogatari)
 • Mary ve Max (Mary and Max)
 • Yukarı Bak (UP)
 • Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (How to Train Your Dragon?)
 • Oyuncak Hikayesi (Toy Story)
 • Ratatuy (Ratatouille)
 • Ölü Gelin (Corpse Bride)
 • Rango

YETİŞKİNLER İÇİN FİLM VE DİZİ TAVSİYELERİ

 1. Yeşil Rehber / Green Book (2019)
 2. Biz / Us (2019)
 3. Bird Box / Kuş Kutusu (2018)
 4. Ölümlü Dünya (2018)
 5. Mesih / Messiah (2020)
 6. The Haunting of Hill House / Tepedeki Ev (2018)
 7. Sherlock (2010)
 8. Baby Driver (2017)
 9. Westworld (2016)
 10. Parazit / Parasite (2019)
 11. After Life (2019)

1. Yeşil Rehber / Green Book (2019)

1960’larda Amerika’da yaşamış müzisyen Donald Shirley’in hayat hikayesinin anlatıldığı filmde, Afro-Amerikalıların yaşadığı zorluklara değinilmiş. Irkçılığın en üst seviyede yaşandığı o yıllarda, iki farklı insanın iş sebebiyle bir araya gelmesi ve güçlenen dostlukları anlatılıyor. Tüm duygularınızı ayağa kaldıracak bir film izlemeye hazır olun, patlamış mısırlarınızı alın ve kendinizi bu muhteşem hikayeye bırakın.

2. Biz / Us (2019)

Bir kız çocuğunun ailesiyle gittiği sirk alanında yaşadığı esrarengiz bir olaydan yıllar sonra, yeniden eşi ve çocuklarıyla aynı şehre dönüşünü konu alan gerilim türündeki film, merak ve heyecan seviyenizin azalmasına asla izin vermiyor. Muhteşem finaliyle, sinema otoritelerinden de geçer not alan filmi, lütfen çocuklarınızla izlemeyin.

3. Bird Box / Kuş Kutusu (2018)

Hala izlemediyseniz özellikle Koronavirüs zamanında izlemeniz gereken filmde, aniden başlayan bir salgın anlatılıyor. Sadece virüsten etkilenenlerin görebildiği görüntüler, insanları hiç olmadık deliliklere sürüklüyor ve can kaybına neden oluyor. Gerilim türündeki filmde, başarılı oyuncu Sandra Bullock başrolde.

4. Ölümlü Dünya (2018)

Leyla ile Mecnun dizisiyle yükselen Ali Atay’ın yönettiği filmde, iki farklı hayat yaşayan lokanta sahibi bir ailenin başına gelen trajikomik olaylar anlatılıyor. Aile bireylerinden Serhan’ın sevdiği kız da işin içine dahil olur, bir araba dolusu insan ne yapacağını bilemez halde ülkeden kaçmaya çalışır. Sonuç beklendiği gibi olacak mı? İzleyin, görün.

5. Mesih / Messiah (2020)

Suriye’de iç savaş sürerken, bir adam çıkar ve Allah’ın insanların yanında olduğunu anlatmaya başlar. DAEŞ’in saldırısı sırasında Suriye’de muhteşem bir kum fırtınası görülür ve bu adamı dinleyenler, fırtınayı onun çıkardığını ve DAEŞ’i bitirdiğini düşünüp onunla yürümeye başlarlar. Bazılarının Mesih bazılarının İmam diye seslendiği adam, yanındaki insanlarla İsrail sınırına vardığında tutuklanır. Ve artık tüm Dünya’nın gözü onun üzerindedir. Dini ve siyasi öğeleri bir araya getiren dizinin, ilk sezonu Netflix’de yayınlandı.

6. The Haunting of Hill House / Tepedeki Ev (2018)

Korku ve gerilim sevenlerin beğenerek izlediği dizide, bir ailenin tadilat yapıp satmak için aldığı tarihi evin, yaşayanları kendisine bağlaması anlatılıyor. Önce çocukların fark ettiği gariplikler, kısa sürede anne ve babayı da etkileyince; aile içinden çıkamayacakları bir noktaya geliyor. Günümüzle geçmiş arasında geçiş yaparak anlatılan öykü, geleneksel korku filmlerinden bazı öğeler de barındırıyor.

7. Sherlock (2010)

Henüz izlemeyenler ve yeniden izlemekten sıkılmayanlar, Sherlock Holmes’in büyüsüne kapılmaya hazır mısınız? Kıvrak zekası ve etkileyici cevaplarıyla Sherlock ve Dr. Watson, yeni olayların peşine düşüyor. Her sezonu 4 bölüm olan bu diziyi birkaç günde bitirebilirsiniz.

8. Baby Driver (2017)

Aksiyon filmi sevenler için bir başyapıt niteliğindeki filmde, bir soygun konu ediliyor. Soygunun kilit noktası olan şoförün, bir kıza aşık olması ve işi bırakmak istemesiyle, olaylar içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Film müzikleriyle de göz kamaştırıyor.

9. Westworld (2016)

Makineleri biz yönettiğimiz sürece, hayatımızı kolaylaştıran bir teknoloji olarak görmeye devam edebiliriz. Peki, bir gün insanlığa baş kaldırsalardı ne olurdu? Sinema tarihi boyunca, hep karşımıza çıkan “Makinelerin kalbi var mıdır?” sorusunu yeniden gündeme getiren Westworld dizisinin son sezonu yayınlandı. Keyifle izleyebilirsiniz.

10. Parazit / Parasite (2019)

Güney Kore sinemasının başyapıtlarından olmayı başaran film, Oscar dahil, aday olduğu hiçbir yerden eli boş dönmedi. Son derece fakir ve geçim sıkıntısı çeken bir ailenin oğlu, geçici bir iş bulunca; her şey değişmeye başlar. Arkadaşının yerine işe başladıktan sonra, ailesinin diğer bireylerini de çeşitli oyunlarla işe aldırır ve artık geri dönülemeyecek bir noktaya hep birlikte varırlar.

11. After Life (2019)

Kanser hastası eşini kaybettikten sonra hayata küsen Tony, ölmek için muhteşem bir istek duymaya başlamıştır. Hayatın anlamsızlığıyla her gün yüz yüze gelen, defalarca intihara kalkışan ve iş arkadaşlarının yanı sıra aile bireylerinin de canını sıkan bu adam, diğer taraftan tesadüfen tanıştığı başka insanların hayatını etkilemeye başlar. Aslında yaşam dolu olan, hüzünlü bir dizi sizi bekliyor.