“Teşekkürler Anne” ile Taha Akgül ve annesine sponsoruz

Aile
18/09/2019
P&G Türkiye, dünyada en çok ses getiren kampanyalarından biri olan “Teşekkürler Anne” kampanyası kapsamında Rio 2016 Olimpiyat Oyunları’nda yarışacak olan Milli Güreşçi Taha Akgül ve annesi Gülbahar Akgül’ün sponsoru oldu.

P&G sponsorluk çerçevesinde, Taha'nın bu Olimpiyat Oyunları'ndaki heyecanına annesini de Rio'ya götürerek bizzat tanık olmasını sağlayacak.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi'nin global sponsoru olan P&G, Londra 2012 Olimpiyat Oyunları ve Sochi 2014 Olimpiyat Oyunları'nda olduğu gibi bu yıl da 5-21 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Rio 2016 Olimpiyat Oyunları'nda güçlü sporcuların yetişebilmesindeki en büyük destekçi olan anneleri unutmadı. "Annelerin Gururlu Sponsoru" olarak P&G, "Teşekkürler Anne" kampanyası ile dünyada birçok sporcu ve annesine sponsor oldu ve Olimpiyat sporcularının yetişmesinde annelerin rolünü vurguladı. 

"Teşekkürler Anne" kampanyasının P&G'nin 179 yıllık tarihinde en önem verdiği projelerden biri olduğuna dikkat çeken P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu, "P&G olarak günlük hayatı iyileştiren ürünlerimizle annelere ve ailelere destek veriyoruz. Biz her güçlü sporcunun arkasında, onun Olimpiyat Oyunları'na giden yolculuğunu mümkün kılan güçlü bir anne olduğunun bilincindeyiz. Türkiye'de de Milli Güreşçimiz Taha Akgül'ün Rio 2016 Olimpiyat Oyunları yolculuğunda ona annesi ile birlikte eşlik edecek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Kendisine şimdiden başarılar diliyoruz" dedi. 

Türkiye'de Olimpiyat ruhunun yaygınlaştırılması, çocukların, gençlerin ve ailelerinin spora teşvik edilmesi için P&G ile uzun soluklu bir iş birliği yaptıklarını hatırlatan 

TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur Erdener, "Türkiye'de çocukların yaşamlarını sporla iyileştirmeyi ve Olimpiyat ruhunu çocuklarla buluşturmayı hedefliyoruz. ‘Teşekkürler Anne' kampanyası ile annelere teşekkür etmenin yanı sıra bir farkındalık yaratmak ve spor kültürünün gelişmesini sağlamak ve annelerin çocuklarını spora yönlendirmesinin önemini de vurgulamak istiyoruz. Olimpiyat Oyunları'na katılan sporcular kadar, bu sporcuların yetişmesine en büyük desteği veren annelere de teşekkür ediyoruz" açıklamasında bulundu. 

İki kez Dünya Güreş Şampiyonu ünvanını almaya hak kazanan Milli Güreşçi Taha Akgül ise kampanya kapsamında P&G'nin desteğini almaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirterek "Rio 2016 Olimpiyatları'na katılıp madalya ile dönmek en büyük hayalim. Annem bu hayalimin gerçekleşmesine giden yolda en büyük destekçim oldu.  P&G'nin bu desteği görerek yanımızda olmasından ve Rio'da bizi yalnız bırakmamasından dolayı mutluluk duyuyorum" dedi.

Taha Akgül'ün annesi Gülbahar Akgül ise "Bu önemli gününde oğlumun yanında olabileceğim için çok mutluyum. İlk kez yurtdışına çıkacak ve oğlumu izleme fırsatı bulacağım, çok heyecanlıyım" diye konuştu. 

Siz de P&G ile geleceğin sporcularına destek olmak için Olimpik Anneler'e üye olun, daha fazla çocuk sporla büyüsün!