Tatil dönemi için 5 eğlenceli ipucu

Aile
9/11/2018
Tatillerde çocukların enerjisine uygun bir program yaratmak annelere zor gelebilir. Çocuklarınızı tatil dönemlerinde oyalamak ve eğlendirmek için 5 oyun önerimize göz atın!

Oyunları değiştirin!

Çocuklarınızın arkadaşlarına ya da annelerine oyuncakları ve oyunları tatil döneminde değiştirip değiştiremeyeceğinizi sorun. Böylece yeni bir şey almadan, yeni bir heyecan yaratabilirsiniz.

Mükemmel rol model

Çocuğunuz kime özeniyor? Büyük kuzenlerinden birini kalmaya davet edin. Çocuğunuz bunun onun gelecekle ilgili fikirlerini şekillendirmek için planlanmış bir davet olduğunu anlamayacaktır. Davet ettiğiniz kuzene uygun bir hediye de almayı unutmayın! 

Ya da çocuğunuzu ve bir arkadaşını bir araya getirerek bir hafta boyunca birbirlerine bir beceri öğretmeye teşvik edin. Futbol, jimnastik ya da birlikte çizim yapmak bunlardan biri olabilir.

Birlikte hediye yapın!

Kulağa eski kafa gelebilir ama çocuklar bir şeyler üretmeye bayılır. Birlikte renkli sabunlar yapabilir, gökkuşağı renklerini kullanabilirsiniz. Rendelediğiniz sabunları biraz su ilave ederek mikrodalgada eritin, daha sonra biraz soğumasını bekleyip yeni sabunlar yapmalarını sağlayın. Ya da eski resim çerçevelerini çocuklarınızla birlikte boyayarak yenileyebilirsiniz.

Yağmurlu gün etkinlikleri

Hava muhteşem değilse bile evde muhteşem etkinlikler uydurabilirsiniz. Portre yapmaktan birlikte yemek pişirmeye kadar birçok etkinlik için ipucunu bu makalede bulabilirsiniz.

Çocuklarla dışarıda

Hem ergenlik dönemindeki çocuklarınızı hem de küçük çocuklarınızı aynı anda eğlendirmek için fikir bulmak zor olabilir. Bunun için bu makalemizdeki her yaşa uygun filmlerden seçebilirsiniz. Eğer ev işleri peşinizi bırakmıyorsa çocukları da dahil edin. Hem işiniz kolaylaşır, hem de siz temizlik yaparken gözünüz arkada kalmaz.