Profesyonel bavul hazırlama yöntemi

Aile
24/10/2018
Bavul hazırlamak tatillerin ya da yolculukların en önemli ve stresli işlerinden biri. Doğru şeyleri mi alıyorsunuz yanınıza? Yeterince giysi aldınız mı sahiden? Bavulunuzu doğru hazırlamadıysanız, doğru bir yolculuk da yapamayabilirsiniz.

Ne yapmamalı: Yapmanız gereken son şey aklınıza gelen her şeyi bavulunuza sokuşturmak. Bunun için de dikkatli olmanız gerekiyor. Özellikle de tatile gidecekseniz bavul hazırlamaya yeterince zaman hazırladığınızdan emin olun.

Yolculuğunuzun niteliğini, nereye gideceğinizi ve orada ne yapacağınızı düşünerek giysilerinizi seçin. Yanınıza sadece sahiden ihtiyacınız olan şeyleri alın.

Birinci adım: Küçük ve hafif şeyleri, mesela t-shirtleri yerleştirerek başlayın. Bu tür eşyaları silindirik şekilde katlamak size yer kazandırır.

İkinci adım: Daha ağır giysileri, pantolonları ve kazakları katlayın. Ve onları aralarından birine sararak bir denk haline getirin. Bu şekilde dağılmalarını ve ütülerinin bozulmasını da engellemiş olursunuz. Üstelik valizinizi açtığınızda neyi nerede bulacağınızı da bilirsiniz.

Üçüncü adım: Sırada çoraplar ve ayakkabılar var. Çoraplarınızı ayakkabılarınızın içine yerleştirin. Böylece hem ayakkabılarınızı korumuş, hem de yer tasarrufu yapmış olursunuz.

Dördüncü adım: Kozmetikler, kremler ve diğer sıvı şeyler. Örneğin Gilette Venus tıraş bıçağı önemli bir görüşme öncesi bacaklarınız için çok gerekli olabilir. Bu türden eşyalarınızı bir torba içine yerleştirin.

Sonrasında: Hepsi bu kadar. Şimdi artık tatil için geri sayıma başlayabilirsiniz.